Nem sikerült mérleget javítani – Németország nyerte a hokiválogatottak csatáját

Magyarország és Németország jégkorong válogatottjai 1927 óta 15-ször találkoztak egymással, és egy magyar siker, valamint 4 döntetlen mellett 10-szer a németek korcsolyáztak le a jégről diadalittasan. A Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar alakulat az örökmérleg javítására készült a VB-n is ellenfélként szereplő német válogatott ellen, és a nagy elánnal kezdő nemzeti együttes a 4. percben vezetést is szerzett Peterdi révén... Magyarország – Németország 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

2006.04.06. 22:00 |

Németország több újoncot is avatott a fehérvári összecsapáson, és a bizonyítási vágy pulzálta lendület meg is hozta eredményét: a 14. percben Kink bombázott Budai kapujába, majd a harmad zárása előtt néhány másodperccel Petermann váltott gólra egy emberelőnyt, tehát fordítottak a torinoi Olimpiát is megjárt németek.

A második játékrész már valamivel visszafogottabb iramot hozott, s Pat Cortina csapata továbbra is egyenrangú ellenfele volt a vendég együttesnek, s hogy ezt nyomatékosítsa a hazai gárda, Ocskay Gábor egyenlített a 37. percben. Nem örülhettek sokáig a magyarok, ugyanis alig több mint egy perccel később a jelenlegi német csapatból legnagyobb rutinnal rendelkező játékos, Martinec mattolta Budai Krisztiánt.

A záróharmadban már bnem rezdültek a hálók, annak ellenére, hogy a piros-fehér-zöld válogatott mindent egy lapra feltéve – kapus nélkül – rohamozott az utolsó percben az egyenlítésért. Németország 3-2-re nyert a fehérvári hokiünnepen tovább billentve a két ország közötti mérleget, de a magyar válogatottnak van lehetősége a javításra. Először szombaton Budapesten a felkészülés jegyében, aztán április 29.-én a franciaországi Világbajnokságon...

Magyarország – Németország 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

Székesfehérvár, 2000 néző
 Vezette: Árkovics (Haszonits, Bedő)

HUN: Budai – Kangyal, Svasznek, Kovács, Ocskay 1 (1), Palkovics, Horváth, Tokaji, Ladányi, Gergely, Fekete, Szélig (1), Lencsés, Gröschl, Vas, Peterdi 1, Tőkési, hegyi, Feil, Hoffmann, Jánosi, Szuper (kapus). Szöv. Kap.: Pat Cortina

GER: Kotschnev – Retzer, Bader, Polaczek, Barta, Fical, Ancicka, Bakos, Kink 1 (2), Ullmann (1), Martinec 1 (2), Walter, Petermann 1, Seidenberg, Schütz, Wolf, Franz, Danielsmayer, Kofler, Carciola, Waginger, Müller (kapus). Szöv. Kap.: Uwe Krupp

Kiállítások: 8 ill. 6 perc