Nem sikerült a pontszerzés a Volánnak Linzben

A kiváló hazai formát mutató Linz 4-2-re győzte le a Fehérvár AV 19-et az EBEL-ben.  Ezúttal nem sikerült vert helyzetből felállnia Hannu Jarvenpaa együttesének, amely immár öt meccse képtelen pontot szerezni idegenben és a tabella tizedik helyéről várhatja a folytatást.
2018.11.25. 20:33 |

Sorozatban hatodik hazai diadalára készült a Black Wings, a képet pedig tovább árnyalta tény, miszerint több mint három éve képtelen győzni a Volán Linzben. Legutóbb meglehetősen góldús találkozót vívtak a felek, igaz akkor sem mi örülhettünk, az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban hosszabbításban győztek a sógorok 6--5-re. A pénteki Villach elleni parádés fordítás viszont erőt adhatott Háriéknak.

A derbi kezdetén elsősorban a Linz tartott erődemonstrációt: az első harmad közepén jött D'Aversa gólja, majd Schofield emberelőnyben növelte tovább a hazaiak előnyét, amely a középső játékrészben Umicevic góljával háromra nőtt. Ezt követően tudott csak gólt szerezni a Volán Sarauer révén. (3-1)

A felzárkózás helyett visszaesés következett be, mert Lebler góljával, megint hárommal mentek a hazaiak. A Volán aztán a záró játékrészben megint betalált: Meland jóvoltából szorosabb lett a vége. Az utolsó másfél percben Jarvenpaa mezőnyjátékosra cserélte kapusát, de érdemben ez sem változtatott az eredményen.

A Fehérvár AV 19 sorozatban ötödik meccsén nullázott idegenben és egy helyet visszacsúszva az EBEL tizedik helyén áll.

Linz - Fehérvár AV 19 4-2 (2-0) (2-1) (0-1)

Gólszerző: D'Aversa, Schofield, Umicevic, Lebler, ill. Sarauer, Meland.