Nem sikerült a megyei rangadó a kézilabdás lányoknak

A női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén a Dunaújváros magabiztos győzelmet aratott az Alcoa FKC RightPhone ellen. A mérkőzés első félideje után négy góllal vezettek Radulovics Bojanáék. A második félidő végére, már hét gól volt a különbség a két csapat között. A fehérváriaknál Amorim sérülés, Trishchuk és Rádl megbetegedés miatt nem állhatott Mihály Attila rendelkezésére, valamint számos további játékos vírusos fertőzéstől legyengülve vállalta a játékot.
Dunaújváros-REK - Alcoa FKC RightPhone 29-22 (15-11)
2011.01.28. 08:08 |
A női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén a Dunaújváros magabiztos győzelmet aratott az Alcoa FKC RightPhone ellen. A mérkőzés első félideje után négy góllal vezettek Radulovics Bojanáék. A második félidő végére, már hét gól volt a különbség a két csapat között.

A fehérváriaknál Amorim sérülés, Trishchuk és Rádl megbetegedés miatt nem állhatott Mihály Attila rendelkezésére, valamint számos további játékos vírusos fertőzéstől legyengülve vállalta a játékot.

A két csapat őszi mérkőzéséhez hasonlóan 3-0-s dunaújvárosi vezetéssel kezdődött a találkozó, de míg október elején az FKC fordítani tudott, ezúttal rajt-cél vereséget szenvedett. Az első félidő derekán egymás után négy hazai gól esett (11-5), majd öt fehérvári találatra csak egy válasz érkezett (12-10). A 17. és a 29. perc között a Szikora Melindát váltó Trimmel Brigitta mindössze két gólt kapott. A játékrész utolsó két gólját – Olha Vashchuk kiállítását kihasznáva – a Dunaújváros szerezte (15-11).

A szünet után szintén 3-0-val indult a félidő (18-11), és a hat-hétgólos különbség tízpercen keresztül állandósult. Ekkor Horváth Betti egy és Kuhinkó Vivien két góljának, illetve Cziráky Fanni bravúrjainak köszönhetően visszakapaszkodott az Alcoa (21-17), de az utolsó tízperc újra a hazaiaké volt…