Nem sikerült a meglepetés, a bajnoktól kapott ki a Fehérvár Rugby Club

A Fehérvár Rugby Club férfi csapata szombaton otthonában fogadta a magyar bajnok Exiles Budapest csapatát. Noha Szontágh Dániel, edző szoros mérkőzésre számított az éllovas ellen - szerencsétlen kényszerű cserék miatt is – végül nem sikerült meglepetést okozni, végeredmény: Fehérvár Rugby Club-Exiles Budapest 10-49.
2018.10.01. 12:04 |

A mérkőzés jól kezdődött, Őrsi büntetőrúgásával a második percben vezetést szereztek a fehérváriak. Ezt követően két gyors Exiles cél következett (3-12) majd büntetőt követően 3-15-re módosult az eredmény. Az első félidő 33. percében az összefogó poszton játszó Csörgei István ritka egyéni akciójával célt szerzett a mintegy 200 fős szurkolótábor nagy örömére. Félidőben 10-15-tel fordultak a csapatok.

Rosszul indult a második játékrész; le kellet cserélni a centersor irámyítóját, Kerék Ádámot, majd két perc múlva a tolongás „motorját”, Csörgei Istvánt is, így könnyebb dolga lévén a bajnok csapatnak a második félidőben még 34 pontot vitt be a Fehérvárnak. Végeredmény: Fehérvár Rugby Club-Exiles Budapest 10-49.

Hétvégén pályára léptek az U16-os fehérvári lányok is, akik az első mérkőzésükön Oláh Dorottya 19, Takács Katalin 5, Kiss Virág 5, Völgyi Virág 5 pontjával 34 – 0 legyőzték a Velence és a Szeged vegyes csapatát. A második mérkőzésen: Esztergom – Fehérvár 19 – 0, így hrom bajnoki évadot követően a bajnoki Fehérvár Rugby Club U16 lány csapata nem tornagyőztesként távozott a bajnoki fordulóról.