Nem sikerült a bravúr - arany helyett a bronzéremért játszhat az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár hiába vezetett szinte végig a Falco ellen, a címvédő hosszabbításban, az utolsó pillanatokban dobott kosárral 100–98-ra megnyerte a mérkőzést, és 3:1-es összesítéssel bejutott a fináléba. ALBA FEHÉRVÁR–FALCO 98–100
2022.06.10. 20:47 |
 Alba Fehérvár–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 98–100 (14–14, 24–24, 27–20, 22–29, 11–13) – hosszabbítás után. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:1 a Falco javára.

Vojvoda Dávid parádés egyéni alakításaival az Alba melegedett be előbb. A vasiak Keller Ákost foglalkoztatták a palánk alatt, igyekeztek kontrollált támadójátékot bemutatni, ám a pontszerzés terén nem alkottak maradandót. Szűk 15 perc után a Vojvoda mellett szintén jól játszó Shaheed Davis triplájával 27–18-as előnyre tett szert az Alba, jó ütemben kért időt Milos Konakov, muszáj volt rendeznie a sorokat a látogatónak. Váratlan fordulatként két magasember, Boris Barac és Keller Ákos triplája tette lehetővé, hogy a sárga-feketék döntetlennel mehessenek a nagyszünetre.

A harmadik negyedben az Alba ellépett, ám a vasi alakulat visszajött mínusz 11-ről, és természetesen nem engedte el a találkozót, nem is volt oka rá, alig hét perccel a vége előtt csak 69–68-ra vezetett a Zollner-legénység. Vojvoda megkapta a negyedik személyi hibáját, leültették, aztán Pongó Marcell kipontozódott, a Falcónál meg kezébe vette az irányítást az amerikai Marvin Clark (76–77).

Az utolsó két perc egypontos Alba-vezetéssel és Keller támadóhibájával vette kezdetét, majd az addig átlagos produkciót nyújtó Lenzelle Smith szerzett bravúros középtávolit (82–79).

Váradi Benedek sikeres büntetői után Davis távolija a gyűrűt sem találta el, Keller lépéshibát követett el, Smith meg szinte ugyanolyan hihetetlen hármast szerzett, mint az alapszakaszban az Oroszlány ellen. Perl Zoltán palánkos távolival válaszolt, tíz másodperccel a vége előtt 85–84 állt az eredményjelzőn. Jonathan Starknak nem remegett meg a keze a büntetővonalon, egy esélye maradt a Falcónak, hogy kiharcolja a ráadást: Clark „természetesen” betalált!

A hosszabbításban 94–95-nél megsérült Vojvoda, vérzett a feje, azonnal el kellett látni a sebét, így az oldalvonalon kívülre kényszerült egy kis időre. Váradi faultja után Stark ismét hidegvérrel büntetőzött, újabb ötpercnyi játék volt kinézőben, csakhogy Perl betört, és előnyhöz juttatta a Falcót...

Stark kiegyenlített, de ekkor egészen váratlan pillanatoknak lehettünk szemtanúi: Keller Ákos csaknem egészpályás passzt ívelt előre, ami megtalálta a hatalmas sebességgel robogó Perl Zoltánt, a válogatott hátvéd meg értékesítette a ziccert – a maradék nyolctized másodperc nem volt elég egy Alba-kosárhoz.

A Falco-drukkerek önkívületi állapotban ünnepelték kissé szerencsés, de nagy erőket mozgósító csapatukat, amely az idényben negyedszer is nyert Székesfehérváron, és sorozatban ötödször jutott bajnoki döntőbe.

(forrás: nso.hu)