-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Nem látott fát – különleges kiállítás nyílik szombaton az Országzászló téren
A Nem látott fát című kiállítás egy olyan nézőpontot feltételez, amelynek nincs saját tapasztalata a fákról.
Egy másik időbe mutat – egy olyan múltba vagy jövőbe, ahol a fák még nem, vagy már nem léteznek. A jövő felől közelítve egy kietlen, szorongató világ képe vetül fel, míg a múltba tekintve az idő végeláthatatlanságába kell visszanéznünk ahhoz, hogy ne találjunk fát.
A kiállítás hozzásegíti a látogatót ahhoz, hogy kapcsolatba kerüljön a fával, és annak részeivel, melyek különböző üzeneteket hordoznak. A tárlatot Százados László művészettörténész nyitja meg december 13-án, szombaton, 17 órakor a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A kiállítás 2026. március 15-ig, keddtől vasárnapig 10–18 óra között tekinthető meg, kivéve a december 22. és január 5. közötti időszakot, amikor a múzeum zárva tart.
Szeretettel hívnak és várnak minden kedves érdeklődőt!