Nem jutott a bajnoki döntőbe az Albacomp

Nem tudta hozni az újabb bravúrt az Albacomp kosárlabda csapata az NB1-es bajnokság elődöntőjében. A Falko Szova KC Szombathely és a fehérváriak is győztesen zárták hazai mérkőzéseiket a három győzelemig tartó párharc során, egészen a negyedik összecsapásig. 2-1-es összesített Falco vezetés után a szombathelyiek Fehérváron is nyerni tudtak, s ezzel bejutottak a döntőbe.  ALBACOMP–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 89–98 (25–29, 20–18, 23–22, 21–29)

2008.05.24. 16:29 |

Nagy lendülettel kezdett a Falco, de az Albacomp játékosai sem hagyták meglépni ellenfelüket. A fehérváriak kétszer is fordítani tudtak a mérkőzés folyamán, azonban hiába volt csupán egy pont a különbség a felek között az utolsó rövid pihenő előtt, a záró periódusban hengerelt a vendég együttes.
 A védekezésben jobban koncentráló, s a hármasokat is nagy magabiztossággal szóró Falco ellen hiába küzdött a hajrában a triplákkal vitézkedő Bradford vezérelte Albacomp. A Szombathely összességében megérdemelten nyerte a párharcot összesítésben 3-1-re és jutott a bajnoki döntőbe. Az Albacomp a bronzéremért szállhat csatába, ami az ismert körülményekhez képest jó eredménynek számít.

ALBACOMP–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 89–98 (25–29, 20–18, 23–22, 21–29)

Székesfehérvár, 2000 néző. V: Pálla,
 Benczur, Hegedűs T.

ALBACOMP: Simon B. 7, BRADFORD 31/18, RADOVICS 20/6, MCCLENDON 17, BENCZE Z. 14
 Csere: Boozer, Hanga, Soós

FALCO: KÁLMÁN 20/9, DOYNE 26/9, Váradi K. 6/3, KAZLAUSKAS 18/18, ALIAKSZEJEV 13
 Csere: CSIRICS 10/6, Borszéki 3, Pankár 2

Az eredmény alakulása. 6. p.: 15–15. 9. p.: 19–24. 11. p.: 25–32. 18. p.: 39–38. 20. p.: 45–41. 22. p.: 45–54. 25. p.: 54–55. 27. p.: 54–61. 30. p.: 66–65. 34. p.: 68–79. 37. p.: 82–84. 39. p.: 85–95

Kipontozódott: Doyne (31. p.), Csirics (37. p.), McClendon (38. p.), Radovics (39. p.)