Nem jelentett gondot a Százhalombatta legyőzése a DKKA-nak

Számos hiányzó mellett Tóth Péter visszatérésének örülhetett a felnőtt csapat, de nagy csatában győztek az U20-asok is. Jövő héten jön az alapszakasz legnagyobbnak tűnő rangadója: szombaton Tiszaújvárosba látogatnak a DKKA-s srácok. Ellenfelük hétvégi veresége után három győzelem előnnyel vezet a DKKA a Phoenix előtt a tabellán.
Dávid Kornél KA – Százhalombattai KSE 106-60 (22-17, 32-16, 30-14, 22-13)

2024.02.11. 09:47 |

Mindössze tíz játékost nevezett a DKKA a mérkőzésre, és hét felnőtt mellett három, hétről-hétre a junior csapatban bizonyító tehetség került a meccskeretbe. Ott volt a pályán a vállsérülése után Tóth Péter, akinek a visszatérésére nem számoltak: a 6. percben pályára is lépett a rutinos játékos – és milyen jól tette! 27 VAL-t szorgoskodott össze 23 perc alatt.

Maga a mérkőzés csak az első percekben tartogatott izgalmakat. A 10. percig jól tartotta magát a ’Batta, és csak 20-17 után kezdett a DKKA eltávolodni ellenfelétől. Kiválóan sikerült második és harmadik negyednek köszönhetően fölényes sikert arattott a fehérvári csapat és a pályára lépők olykor látványos elemekkel szórakoztatták a közönséget.

A csapat legjobbja a Simon Benedek (28 pont, 63% mezőnyből, 5 szerzett labda, 28 VAL)-Tóth Péter (11 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 27 VAL) páros lett, a fiatalok közül pedig Denk Norbert 14, Jánni Ákos pedig 7 pontot tett hozzá a sikerhez.

Jövő héten jön az alapszakasz legnagyobbnak tűnő rangadója: szombaton Tiszaújvárosba látogatnak a srácok. Ellenfelünk hétvégi veresége után 3 győzelem előnnyel vezetünk a Phoenix előtt a tabellán.

Győzött az U20-as csapat is

A DKKA U20-as csapata kevés pontos mérkőzésen aratott fontos győzelmet a DMTK-SZKSE ellen. Horváth Richárd tanítványai nem jól kapták el a kezdést, a 7. percben aztán átvették a vezetést (9-8). A második játékrészt ismét a vendégek indították jobban (12. perc, 13-20), de a 16. percben már ismét a fehérváriaknál volt az előny (25-24). A döntetlenről induló második félidőben már jobbára DKKA-vezetést jegyezhettünk fel. Hüll Marcell a 30. és a 40. percben is döntetlen állásnál dobott kulcsfontosságú triplát, utóbbival pedig megnyerték a mérkőzést.

Dávid Kornél KA U20 – Dunaharaszti MTK-SZKSE U20 58-55 (13-15, 13-11, 18-15, 14-14)