Nem bírt a jól triplázó DEAC-cal az Alba, ötödik meccs dönt a továbbjutásról

Kiegyenlített az Alba Fehérvár - Debrecen kosárlabda-negyeddöntőben a hajdúsági csapat, miután újabb pontgazdag meccsen nyerni tudott Fehérváron. Jó kezdés után az első negyed végén már hátrányban volt az Alba, amely a második és harmadik játékrész végén is előnyt adott le. A negyedikben pedig hiába futott az ellenfél után.
2021.04.26. 19:20 |

Kevesen hitték volna, hogy Lukács Norbert lép elő főszereplővé, de az Alba fiatalja remekelt a negyedik meccs elején, tripláinak is köszönhetően 23-11-re is vezetett a Fehérvár. A negyed végén azonban megmutatta erejét a Debrecen, főleg a tavaly még Fehérváron játszón Guyton, aki három triplával visszahozta csapatát. Sőt, a negyed végén már ők vezettek, amikor Drenovac is beszállt a "nagy triplázásba".

A második játékrészt újfent a hazaiak kezdték jobban, Vojvoda kosara egy 7-0-ás rohamot zárt le. Innentől egészen a félidő végéig az Alba vezetett, de nem tudott elszakadni a riválistól. A játékvezetők is respektálták a debrecenieket, ez Vojvodánál különösen kiverte a biztosítékot, a csapata pedig az utolsó percben leadta előnyét. A változatosság kedvéért egy ex-fehérvári, Moore hármasa jelentette az egyenlítést.

Nagyon jól mentek a kinti dobások a vendégeknek, a harmadik negyedet is ilyennel kezdték, és átvették a kezdeményezést. Rengeteget büntetőzhetett az Alba, ezzel tartotta a lépést, sőt visszavette a vezetést. 71-67 után azonban a negyed utolsó két percében "néma" maradt támadásban a csapat, a Debrecen pedig nyolc pontot dobva előnnyel fordulhatott az utolsó játékrészre.

Az Albának egy győzelem a továbbjutást jelentette volna, ám Ahmad és Markovics hiányzott, Curry is kidőlt a harmadik negyedre, így pedig már komoly "emberhátrányban" volt a csapat. A vendégek kihasználták mély keretüket és extra dobóformájukat, Moore és Drenoac révén újabb triplákkal végleg megléptek. Túl a negyed felén már tíz fölött volt az előnyük, és bár próbált hajrázni, de négy pontnál közelebb nem jutott ellenfeléhez az Alba. Drenovac ötödik hármasa végleg lezárta a kérdéseket, másfél perccel a vége előtt.

Így 2-2-re áll a párharc, a Debrecen visszavette a pályaelőnyt, a mindent eldöntő meccset pedig otthon játszhatja. Egy erősen tartalékos Alba ellen, vagyis inkább a DEAC a továbbjutás esélyese. Az ötödik mérkőzés szerdán 18 órakor kezdődik.

Alba Fehérvár - DEAC 90-97 (29-31, 21-19, 21-25, 19-22)

Alba: Vojvoda 13, Curry 4, Lukács N. 17/9, Davis 15/3, Csorvási 11. Csere: Gillon 2, Hearst 20/3, Omenaka 8, Balsay.