-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nekem Fehérvár - konzultáció-sorozatot indít Cser-Palkovics András
A fehérváriak hangulatát, közérzetét, elképzeléseit szeretné megismerni dr. Cser-Palkovics András, melynek érdekében „Nekem Fehérvár” címmel konzultáció sorozatot indít útjára. A sorozat első lépéseként a város lakói a kérdőíves felmérés keretében mondhatják el véleményüket Székesfehérvár elmúlt tizenkét évéről, illetve arról, hogy mit várnak egy jövőbeni városvezetéstől.
2010.07.16. 12:25 |
A fehérváriak hangulatát, közérzetét, elképzeléseit szeretné megismerni dr. Cser-Palkovics András, melynek érdekében „Nekem Fehérvár” címmel konzultáció sorozatot indít útjára. A sorozat első lépéseként a város lakói a kérdőíves felmérés keretében mondhatják el véleményüket Székesfehérvár elmúlt tizenkét évéről, illetve arról, hogy mit várnak egy jövőbeni városvezetéstől.

Cser-Palkovics András szerint a korábbi ügyek, rendezetlen kérdések ma is nagymértékben foglalkoztatják a fehérváriakat, így a számukra prioritást jelentő ügyek döntő része valószínűleg egybeesik majd elgondolásaival. A napokban minden fehérvári postaládába eljuttatnak egy olyan kérdőívet, melyben a városlakók véleményére kíváncsiak. A kérdések megválaszolásával segíthetnek a jó döntések meghozatalához a fehérváriak. A legnagyobb megoldandó problémákról, nagy városi fejlesztések terveiről, az elmúlt évek botrányos beruházásairól és megoldandó problémákról is elmondhatják a véleményüket, de olyan kérdés is szerepel az űrlapon, hogy mi lenne polgármesterként a válaszadó első és legfontosabb intézkedése. Cser-Palkovics András a kérdőívvel kapcsolatban elmondta, hogy a legnagyszerűbb gondolatot mit sem érnek, ha azok nem egyeznek a városlakók elképzeléseivel.
A konzultáció eredményét a polgármesteri programba kívánja beépíteni Cser-Palkovics András. Kiemelte, hogy a Nekem Fehérvár kezdeményezés nem egyszeri esemény: „polgármesterré választásom esetén folyamatos kapcsolatteremtésre törekszem majd a székesfehérváriakkal, hogy ne csak négyévenként az urnáknál mondhassanak véleményt a polgármester munkájáról.”