Nehezen nyert az újonc ellen a Cornexi-Alcoa-AutoBahn

A tabella hatodik helyén álló Cornexi-Alcoa-AutoBahn az élmezőnybe lépést, a Tajtavill-Derecske a tisztes helytállást és a középmezőnyös tagságot tűzte ki célul a női kézilabda NB1 6. fordulójában. A fehérváriak kezdtek jobban, de az újonc csapat tartotta a lépést. A Derecske kapusának, Király Annamáriának „köszönhetően” Vura József alakulata nem tudott ellépni ellenfelétől, állandósulni látszott a kétgólos differencia. A 26. percben egyenlített a vendég-együttes, de a félidő hajrájában Szrnkáék visszaállították a kétgólos különbséget. Fordulás után egy ideig hengerelt a Cornexi, de  a hajrá izgalmasra sikeredett. Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Tajtavill-Derecske 29-27 (15-13)

2007.09.29. 22:46 |
 A tabella hatodik helyén álló Cornexi-Alcoa-AutoBahn az élmezőnybe lépést, a Tajtavill-Derecske a tisztes helytállást és a középmezőnyös tagságot tűzte ki célul a női kézilabda NB1 6. fordulójában.

A fehérváriak kezdtek jobban, de az újonc csapat tartotta a lépést. A Derecske kapusának, Király Annamáriának „köszönhetően” Vura József alakulata nem tudott ellépni ellenfelétől, állandósulni látszott a kétgólos differencia. A 26. percben egyenlített a vendég-együttes, de a félidő hajrájában Szrnkáék visszaállították a kétgólos különbséget. A 15-13-as első játékrészt követően a Cornexi tovább növelte előnyét. Szrnka Hortenzia átlövései, Vijunaite remek beállós góljai és Bernataviciute biztos kézzel értékesített hetesei repítették a hazaiakat, 15 perccel a találkozó vége előtt már héttel ment a Cornexi. Azonban Köstner Vilmos időkérése jó hatással volt a Derecske lelkes csapatára, s fokozatosan felzárkózott. Az 55. percben már csak egy gól volt a két alakulat között, de a Vura-csapat győzelembe menekült a blama elől. A fehérváriak nagyon nehezen ugyan, de kétgólos, 29-27-es diadalt arattak.

Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Tajtavill-Derecske 29-27 (15-13)

Köfém csarnok, 1000 néző
 Vezette: Natkay, Szalay

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok) – Kenyeres 1, Szrnka 6/2, Tápai 1, Vijunaite 5, Trishchuk 4, Balogh 6/2. Csere: Bernataviciute 5/5, Valova, Kamper, Vaszari. Vezetőedző: Vura József

Derecske: Király, Kolsofski, Lajtos (kapusok) – Szabados 3, Kocsik 7/3, Rácz 1, Sütő 5/1, Pádár 3, Flaskova 3. Csere: Kereki, Gulyás 1, Szamosi A. 1, Szamosi L., Kudor 2. Vezetőedző: Köstner Vilmos

Kiállítások: 4 ill. 14 perc