Nehéz szezonnyitón remekeltek a fehérvári evezősök

Megkezdték ide szezonjukat a Vital Club Székesfehérvár versenyzői. Takács Péter meggyőző főlénnyel nyert, testvére Emma pedig egy komoly sérülés ellenére is másodikként tudott célba érni a 14 év alattiak között.
2022.04.26. 12:39 |

Takács Péter és Takács Emma is kiemelkedő eredményt ért el kategóriájában a Vital Club Székesfehérvár színeiben. Mindketten az új, az EMMI támogatásából vásárolt kék-piros kajakokat avatták fel, amik remekül szerepeltek – fogalmazott beszámolójában Szipola Antal, a Vital Club vezetője. Takács Péter végül meggyőző fölénnyel lett első K-1 U14 5000 méteren, Takács Emma pedig egy komoly vállsérülés ellenére másodikként ért célba MK-1 U12 5000 méteres kategóriában.

Hajdú Benedek a Fa Nándortól kapott Carbon Nelo K-1-es kajakot avatta fel, de egy ütközés miatt leszakadt a mezőnytől és végül hetedikként zárt U15 8000 méteren. A klub többi versenyző, Szíjártó Dóra, Turbucz Nóra, Sorok Tamás, Zics Dominik és Deák Nimród mind remekül helyt álltak a győri évadnyitó versenyen.