Nehéz győzelem a Körmend ellen

A 2003-as év utolsó mérkőzésén az Albacomp férfi kosárlabda csapata 72-56 (19-21, 21-10, 9-18, 23-7) arányban legyőzte a Marc-Körmend együttesét. Spivey 19 pontjával a mérkőzés legeredményesebb játékosa volt.

2003.12.11. 23:15 |

A 3.perc elején Keresztes duplájával a vendégek vezettek 4-3-ra, a hazaiak addig csak büntetőből találtak be. Az első fehérvári mezőnykosár az 5.percben született Góbi révén. A negyed végéig állandósult a vendég vezetés. A hazaiak mezőnyből szinte alig találtak be, a külső dobások pedig katasztrófálisak voltak. ennek köszönhetően két pontos előnyre tett szert a Körmend.
A második negyed 3.percére két gyors kosárral fordított az Albacomp. Egy perccel később szabó játékvezető mutatta magát, amikor egy abszolút egyértelmű helyzetben jogtalanul walker ellen ítélt támadót, majd Farkas Sándort is megintette. Egy 8-0-ás sorozatnak köszönhetően a 7.percben 7 ponttal meglépett az Alba. A 9.percben ismét Szabó döntése hergelte a hazaiakat, amikor egy szituációban a reklamáló Lapov ellen ítélt faultot. A félidő 9 pontos fehérvári előnnyel zárult.
A III. negyedben, mivel az Albacomp Lapov révén csak a 3.perc közepén talált be, a Körmend egy pontra feljött. Az 5. percben Walker egy támadó fault következtében kipontozódott és Trummer duplájával már ismét a vendégeknél volt az előny. A 8. percben előbb egy Fodor tripla, majd egy Spivey dupla után 2-vel ismét az Albacomp vezetett. Ám ebben a játékrészbenaz Alba csak 7 pontot szerzett addig. Mivel Fodor megkapta 4. faultját, így a fiatal Soós Gábor állt be helyette.
A negyedik negyedben Bencze Zoli villogásainak és a 12-0-ás fehérvári sorozatnak köszönhetően némileg megnyugtató előnyre tett szert az Albacomp. a fehérvári henger tovább tartott és 1,5 perccel a vége előtt 16 ponttal vezettek Fodorék, ami a végéig már nem változott, így az Albacomp megőrizte hazai veretlenségét és 72-56 asrányban legyőzte a Körmend együttesét.
Az egy hónapos bajnoki szünet után január 10-én a MAFC együttesét fogadja a székesfehérvári együttes.