Néhány nap és a tavak jege alkalmas a biztonságos sportolásra

 Bár a hétvégén ismét meglátjuk a napot, az átlagosnál hidegebb idő tartósnak ígérkezik. Az év első napján még kevés helyen volt sportolásra alkalmas jég, január második hétvégéjére már sokfelé vastag jégréteg képződik tavainkon. A tartós hideg kedvez a hóágyúkkal felszerelt sípályáinknak. Eplényben, Visegrádon, Mátraszentistván és a Kékes lejtőin egyre jobbak a sportolási feltételek.
2009.01.01. 16:01 |
Bár a hétvégén ismét meglátjuk a napot, az átlagosnál hidegebb idő tartósnak ígérkezik. Az év első napján még kevés helyen volt sportolásra alkalmas jég, január második hétvégéjére már sokfelé vastag jégréteg képződik tavainkon.

Január elsején a Balatonon még csak kevés helyen alakult ki vékony, sportolásra nem alkalmas jégréteg. A kisebb tavakon már jobb a helyzet. Az előrejelzések szerint január első teljes hetében is átlagosnál hidegebb időnk lesz. Általában napközben sem éri el a hőmérséklet a nulla fokot, a derültebb éjszakákon pedig -10 foknál is hidegebb lesz. A tavainkon igy fokozatosan bezárul a jégréteg, és folyamatosan hízik a jég. Várhatóan tizedike környékén már a Balatonon is lehet korcsolyázni.

A tartós hideg kedvez a hóágyúkkal felszerelt sípályáinknak. Eplényben, Visegrádon, Mátraszentistván és a Kékes lejtőin egyre jobbak a sportolási feltételek. A természetes hóréteg a hónap közepéig várhatóan néhány centit gyarapodik.

Magyarország

  1. Nemzeti összetartozás napja

    Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját a nemzeti összetartozás napjává. A trianoni békeszerződés kimondta, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlott, ennek következményeként Magyarország területe 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18,2 millióról 7,6 millióra csökkent. A magyar állam elvesztette területének mintegy kétharmadát, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát.

    2026.06.04.
  2. Újabb forgalomkorlátozás M7-esen

    A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) tájékoztatása szerint ezen a hétvégén (május 16. és 17.) befejeződik az M7 feletti régi, velencei híd bontása, azonban a korábban jelzett munkálatok ütemezése és az azokkal járó korlátozások megváltoztak.

    2026.05.15.
  3. Megalakult az új Országgyűlés - letette a miniszterelnöki esküt Magyar Péter

    Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton. A 199 fős Országgyűlésben a Tisza Pártnak 141, a Fidesznek 44, a KDNP-nek nyolc, a Mi Hazánknak hat képviselője van. A képviselők a történelmi zászlók előtt tettek esküt.

    2026.05.09.
  4. Hétvégi forgalomkorlátozás az M7-esen Velencénél - bontják a régi gyalogos hidat

    Szerda reggel birtokba vehették a közlekedők az új Velencei gyalogos- és kerékpáros hidat. Az új híd megnyitása után megkezdődik a régi híd elbontása. A bontási munkák ütemezetten, a 2026. május 9–10. és a május 16–17. közötti hétvégéken, szombatról vasárnapra virradó ÉJSZAKAI IDŐSZAKBAN zajlanak - adta hírül az MKIF Zrt.

    2026.05.08.