Négygólos Sapa Fehérvár vereség Ljubljanában

A Sapa Fehérvár AV 19 6–2-es vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljana vendégeként az osztrák jégkorongbajnokság 27. fordulójában. A szlovén együttes kezdett jobban, ugyanis már a második percben megszerezte az előnyt Ziga Pance góljával, amelyet aztán Petr Sachl duplázott meg az első harmad felénél.
2010.12.13. 07:46 |

A Volán öt perccel később Eric Johansson révén válaszolt, így az első játékrészt követően teljesen nyílt volt a mérkőzés. Ezt – mármint azt, hogy nyílt a találkozó – a második harmadot követően is ki lehetett jelenteni, igaz, annyival árnyalni kellett a képet, hogy a Ljubljana előnye időközben kétgólosra nőtt.

A harmadik játékrész azonban magyar szempontból nagyon rosszul kezdődött: a Volán előbb emberhátrányból, majd alig egy perccel később egyenlő létszámnál kapott újabb gólt, és mivel ekkor már 5–1-re vezettek a hazaiak, valószínűleg a legvérmesebb vendégdrukkerek is letettek a győzelemről.

Sofron István révén a második fehérvári gól még megszületett, de a Ljubljanának erre is volt válasza, így a Volán végül sima, 6–2-es vereséget szenvedett szlovén riválisa vendégeként.

TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–2 (2–1, 1–0, 3–1)
Ljubljana, 2100 néző
Vezette: Smetana, Podlesnik, Siegl (mindhárom osztrák)

Ljubljana: Chabera – Groznik, Berlisk, B. Golicic, Hocevar, Ropret – Vedlin, Pavlin, Mustonen, Music, Hughes – Tory, Kantee, Pance, Sachl, Stopar – Florjancic

Fehérvár: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Ladányi, Vas M., Mihály Á. – Durco, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Orbán, Kranjc, Sofron, Fekete D., Benk – Maklári, Hegyi Á. Z., Fodor Sz., Nagy G., Vaszjunyin

Gólok: 1:05: Pance (Kantee, 1–0). 9:59: Sachl (Pavlin, Vedlin, 2–0). 14:25: Johansson (Ladányi, Mihály Á., 2–1). 28:24: Mustonen (Hughes, Music, 3–1). 40:56: Mustonen (Pavlin, Tory – emberelőny, 4–1). 41:37: Ropret (Hocevar, B. Golicic, 5–1). 48:34: Sofron (Ladányi, Horváth A., 5–2). 51:15: Music (Hughes, 6–2)