Négygólos győzelmet aratott az FC Fehérvár a bajnokság tavaszi rajtja előtt

Az NB1-es bajnokság február 24.-i  - Pécs elleni – tavaszi rajtja előtt vasárnap délelőtt utolsó felkészülési mérkőzését vívta az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A fehérváriak pénteken érkeztek haza a törökországi edzőtáborból, majd a szombati szabadnapot követően az NBII-es győri Integrál-DAC alakulatát fogadták a Sóstói Stadionban. A Vidi egyébként két hetet töltött Antalyában, ahol a mindennapos tréningek mellett négy mérkőzést játszott, melyeken a piros-kékek a román Pandruii-től és a dél-koreai FC Szöultól vereséget szenvedtek, a szlovák Kassát, és egy alsóbb ligás török csapatot viszont legyőztek. FC Fehérvár - Integrál-DAC 4-0 (2-0)
2007.02.18. 15:45 |

Az FC Fehérvár nyertesen hagyta el a centerpályát az Integrál-DAC ellen is. Marijan Vlak a Sebők – Lattenstein, Kocsis, Kuttor, Mohl – Bozic, Farkas, Dajic-  Dvéri – Terjék, Horváth Ferenc összeállításban küldte csatába csapatát, és a 10. percben már Dvéri telibe is Tlálta A keresztlécet. Tíz perccel később Mario Bozic végezhetett el szabadrúgást a kaputól 20 méterre, és jobb lábbal mesterien csavarta a labdát a jobb felső sarokba. A fehérváriak végig irányítottak a mérkőzésen, rengeteg helyzetet dolgoztak ki a hazaiak. A 29. percben Kuttor Attila nyomatékosította a fehérvári fölényt, egy szögletet követően hat méterről lőtt a hálóba, 2-0.

A második félidőben Sebők kapust Németh Viktor váltotta, majd szóhoz jutott Fekete Attila, Baranyai, Julinho, Antonio Kovac, Nagy Dániel és Bölcsföldi is. A 71. percben tovább növelte előnyét a Vidi: Fekete beívelése Terjék Lajost találta meg, s a csatár 10 méterről fejelte át a labdát a vendégek kapusa felett. A találkozó vége előtt tíz perccel ismét Terjék volt a főszereplő, kemény lövését követően Páles fején csattant a játékszer, ami aztán az Integrál kapujába pattant. A lefújás előtti percekben újabb gólt szerezhetett volna a Fehérvár, de Julinho közeli fejesét és Bölcsföldi Viktor lövését is hárította Molnár kapus. Az eset közben Bölcsföldi ütközött egy vendégjátékossal, és a fehérvári csatár lábszárán felszakadt a bőr, egészen a csonthártyáig, így a fiatal játékost kórházba szállították.

Az FC Fehérvár meggyőző, agilis játékával 4-0-ra nyert és sikerrel hangolódott a szombati, Pécs elleni bajnokira, de az érintetlenül maradt háló ellenére nem árt csiszolni a védőmunkán…