-
ARAK-os sikerek
Az 52. fedett pályás Atlétikai Magyar Bajnokság a téli szezon legrangosabb hazai atlétikai eseménye. A székesfehérvári atléták tizenhárom versenyszámban is kvalifikáltak a nyíregyházi hétvégére. Legeredményesebben Enesei Rita teljesített 800 méteren.
2026.03.03. -
Békéscsabáról is 3 pont -
A hárommeccses győzelmi szériában lévő Vidi Békéscsabán próbálta meg tovább nyújtani remek sorozatát, ami sikerült is: a labdarúgó NB II 20. fordulójának záró mérkőzésén 1-0 nyert Pető Tamás csapata idegenben. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE - VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 0-1 (0-0)
2026.03.02. -
Sakkverseny Maroshegyen
Több mint hatvanan mérték össze sakktudásukat vasárnap a Zsigmond Károly-emlékverseny soron következő állomásán. Az eseménynek a Gárdonyi Géza Művelődési Ház adott otthont.
2026.03.02. -
40 éves a Rugby Club
Negyvenedik születésnapját ünnepli a Fehérvár Rugby Club. A négy évtized történetét megörökítő kötetet Csató József író és Gyolcsos Ferenc a klub ügyvezető alelnöke jegyzi.
2026.02.25.
Négy új játékos a Cornexinél - Sugár Tímea az új sztár
Balogh Bea, Sugár Tímea, Szabó Valéria és Vámos Boglárka igazolt a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapatához - tájékoztatott Balássi Imre. Valamennyien 2 éves szerződést írtak alá. A Köfém SC elnöke hozzátette: 7 csapat részvételével elindul a Duna-Kupa.
Balogh Bea, Sugár Tímea, Szabó Valéria és Vámos Boglárka igazolt a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapatához - tájékoztatott Balássi Imre. Valamennyien 2 éves szerződést írtak alá. A Köfém SC elnöke hozzátette: 7 csapat részvételével elindul a Duna-Kupa.
Világsztárokat és fiatal, tehetséges játékosokat igazolt a következő idényre a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata. Sugár Tímea kapus a Ferencvárosból, Balogh Bea jobb szélső a Hypo Niederösterreichból érkezett, beállós posztra Szabó Valériát Hódmezővásárhelyről, Vámos Boglárkát bal átlövőnek a Podgorica együtteséből igazolta a klub. Valamennyien 2 éves szerződést írtak alá.
A mai sajtótájékoztatón elhangzott: az egyesület célja, hogy a saját nevelésű és az eddigi játékosokra alapozva, új játékosokat igazolva egy ütőképes, nemzetközi szinten is eredményes csapat alakuljon ki. Ehhez a pénzügyi alapok biztosítottak, hiszen az önkormányzat, a Cornexi és az Alcoa továbbra is főszponzorként támogatja a klubot, emellett számos új szponzor is segíti az egyesületet.
Szabó Edina vezetőedzőnő a június végén kezdődő felkészülés kapcsán elmondta: egy hazánkban újfajta alapozást terveztek a csapat számára, amelyet három szakaszra bontottak egy-egy hetes aktív pihenővel.
Balássi Imre elnök elmondta: a pénteki tárgyalások után eldőlt, hogy nyártól 7 csapat részvételével elindul a Duna-kupa, amely elsősorban a felkészülést segíti. A négy magyar csapaton kívül (Cornexi-Alcoa, Dunaferr, Győr, FTC) a szlovén Ljubljana, a szlovák Sala és az osztrák Hypo vesz részt, illetve tervezik a Zágráb bevonását is. A kupa oda-visszavágó alapon zajlik majd, a magyar csapatok mérkőzései a bajnokságba is beleszámítanak.