-
4. AKTIV HiPer döntő
Március 20-án, pénteken negyedik alkalommal gyűlnek össze a leggyorsabb és legruganyosabb Fejér vármegyei általános iskolás fiatalok a Bregyó fedett futófolyosóján. Az ARAK HiPer versenysorozata a tavalyi éveket felülmúlva idén is egy nagyon jó hangulatú, bővített felmérési rendszerrel várta a 2025/2026-os tanévben a vármegye több, mint ötezer tanulóját.
2026.03.18. -
Győzelem a rájátszásban
A Hydro Fehérvár AV19 2-1-re legyőzte a vendég Klagenfurt csapatát az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 1-1-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.Hydro Fehérvár AV19 - Klagenfurt 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)
2026.03.17. -
Egyenlített a Volán
Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében a Hydro Fehérvár AV19 2–1-re legyőzte a Klagenfurtot a második mérkőzésen, ezzel egyenlített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.
2026.03.18. -
Ötszáz futó a diákolimpián
500 induló állt rajthoz a mezei futó diákolimpiai bajnokság városi döntőjében, melyet a 2025-2026-os tanévben is a már hagyományos helyszínen, a Palotavárosi tavaknál rendeztek meg.
2026.03.18.
Nagyszabású tenisztorna lesz városunkban - szombaton rajtol a Fehérvár Kupa
A 128 fő részvételével, szombaton kezdődő verseny részleteiről Juhász Gábor, a Magyar Tenisz Szövetség főtitkára, dr. Cser-Palkovics András polgármester, Viszló Csaba, a Kiskút Tenisz Klub elnöke, valamint Galambos Gábor versenyigazgató tartottak sajtótájékoztatót.
A Kiskút Tenisz Klubban a pandémiás időszak előtt, március 15-én rendeztek utoljára tornát, majd ott is megálljt parancsolt a koronavírus, és a kihirdetett veszélyhelyzet. Azonban, ahogy lazított szigorító intézkedésein a Kormány, úgy kezdtek újra egyre többen ütőt ragadni, és hódolni kedvelt sportáguknak, a tenisznek.
Május végéhez közeledve pedig a Magyar Tenisz Szövetség is közzétette versenynaptárát, amelyben több helyen is megtalálható Székesfehérvár neve is, mint házigazdáé.
A honi teniszélet hivatalosan éppen a Koronázóvárosban vesz újra lendületet: a járványhelyzet miatti leállást követően a Kiskút Tenisz Klub lesz az első Magyar Tenisz Szövetség égisze alatt rendezett torna házigazdája.
A négy napos versenyről Juhász Gábor úgy nyilatkozott, nem véletlen az, hogy Fehérváron rendezik az első versenyt. „Azt gondolom, hogy már minden sportoló ki van éhezve a megmérettetésre, és remélem, hogy a szurkolók is arra, hogy láthassák kedvenceiket. Ettől függetlenül a karantén időszak nyomott hagyott mindenkin, biztos vagyok benne, hogy a semmivel sem pótolható meccsrutin kiesése látszódni fog. De mérkőzésről mérkőzésre egyre jobb összecsapásokat láthatnak majd a kiérkezők.” – tette hozzá a főtitkár.
„Végre egy közeli sportesemény, amelyre lehet invitálni a sportot szerető közönséget!” – kezdte gondolatait dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki megtiszteltetésnek nevezte, hogy Székesfehérvár és a Kiskút Tenisz Klub rendezheti a nehéz időszak utáni első honi viadalt. „Komoly mezőnyt vonultat fel a verseny, így mindenki testközelből láthatja a hazai tenisz női és férfi csillagait egyaránt.” – fogalmazott a polgármester, aki kérte a szervezőket, hogy a lebonyolítás alatt is ügyeljenek a védőtávolságok és egészségügyi szabályok betartására.
Viszló Csaba, a Kiskút Tenisz Klub elnöke kiemelte, hogy ez a verseny nemcsak Fehérvár életének legnagyobb, de a magyar tenisz szempontjából is az egyik legnagyobb mezőnyt felsorakoztató verseny. „A szombaton kezdődő versenyre eddig százhuszonnyolc nevezés futott be, F1, F2 és N1-es kategóriákban. Talán az elmúlt 30-40 évben ekkora létszámú és ilyen erősségű mezőny nem jött össze sehol az országban! Éppen ezért is ekkora megtiszteltetés, hogy mi kaptuk a rendezés jogát. A szövetség engedélyével a kint és bent is mennek majd a mérkőzések, összesen 11 pályán játszanak majd.”
„Ekkora mezőny egy magyar bajnokságon sem szokott összejönni. Százhuszonnyolc jelentkezőnk van eddig, ilyen nem nagyon volt még Magyarországon. A férfiaknál Fucsovics Mártonon és Balázs Attilán, vagyis a két TOP100-as teniszezőnkön kívül mindenki itt lesz, így az a Marozsán Fábián is, aki a legutóbb legyőzte Fucsovicsot!” - mondta el Galambos Gábor.
A szombaton 8.30 órakor kezdődő férfi, női tornán a hétvégén még 19 órakor is kezdődnek majd összecsapások. Hétfőn következnek a negyeddöntők, kedden pedig az elsőosztályú döntőket rendezik meg. A hétvégi kupa sorsolása és játékrendje letölthető a szövetség honlapjáról.