-
Alba győzelem
Az Alba Fehérvár szombaton 91-76-ra legyőzte hazai pályán a Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért kezdődött párharc első mérkőzésén. A továbbjutáshoz az egyik fél két győzelme szükséges.Alba Fehérvár - Sopron KC 91-76 (19-17, 23-25, 20-19, 29-15)
2026.05.02. -
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Négy magyar női versenyző ment tovább az öttusa Eb selejtezőjéből
Négy magyar, Gulyás Michelle (képünkön), Simon Sarolta, Barta Luca és Guzi Blanka szerepelhet majd a női verseny pénteki elődöntőjében.
Az 55 fős mezőny két csoportban küzdött a szerdai selejtezőben, mindegyikből az első 15 ért automatikusan elődöntőt, további hat versenyző pedig pontszáma alapján került a legjobb 36 közé.
Az A csoportban az idén világbajnoki ezüstérmes Gulyás Michelle a 200 méteres úszást és a vívást is megnyerte, így jelentős előnnyel vághatott neki a négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak, melynek a végén elsőként ért célba. Ugyanitt Simon Sarolta a 10., a junior Európa-bajnok Erdős Rita pedig a 21. helyről kezdhette meg a kombinált számot, előbbi ötödik, utóbbi 16. lett, de mivel egy csoportból, egy nemzetből csak két továbbjutó lehetett, Erdős nem folytathatja a versenyt.
A B csoportban Barta Luca 10. volt az úszás és a vívás után, végül harmadikként fejezte be szereplését. Réti Kamilla a 17., Guzi Blanka a 18. pozícióból kezdte a kombinált számot, tíz másodperc volt közöttük a különbség, végül pontszámban azonos eredménnyel végeztek, de Guzi egy kicsivel hamarabb ért célba, a 15. helyen, így ő jutott még tovább, a 16. Réti búcsúzott.
A fehéroroszok és oroszok távolmaradása miatt nyílt ezúttal lehetőség arra, hogy a szokásos négynél több, akár hat öttusázó is indulhatott egy-egy nemzetből, de azzal a megkötéssel, hogy már az elődöntőbe is legfeljebb négy - csoportonként két-két - versenyző juthatott be egy országból.
Szeptember 15-én, csütörtökön a női elődöntősök körvívása, illetve a férfiak selejtezője következik.
Forrás: mti