Négy között az Albacomp

113-64 arányban győzött az Albacomp a negyeddöntő harmadik mérkőzésén hazai pályán a Nyíregyháza ellen. A 49 pont különbségű győzelemhez Góbi 21, Spivey 19, Bencze 17 ponttal járult hozzá. A székesfehérvári együttes az elődöntőben a Paksi Atomerőművel találkozik várhatóan május 1-jén.

2004.04.22. 21:38 |

Pavlovic tripláával kezdődött a mérkőzés, ám az Albacomp vette át a mérkőzés irányítását és 5 perc alatt 18-9-re elhúzott. A nyíregyháziak a negyed második felében 4 percig nem találtak be, így a fehérváriak az utolsó percre tetemes 24 pontos előnyre tettek szert (35-11). Spivey, a negyedet záró dudaszó pillanatában triplát dobott, így az első játékrész 38-12-s hazai vezetéssel zárult.

A második negyedben tartotta hatalmas előnyét a fehérvári gárda. Farkas Sándor, a hazaiak trénere ekkor pályára küldte a fiatal Wittmannt, aki végül 10 ponttal zárt és két hármast dobott. A játékrész végére tovább nőtt a hazaiak előnye, ekkor már 31 ponttal, 58-27-re vezettek Góbiék.

Riley duplája nyitotta a harmadik negyedet. A 4. perc végén Spivey már a 17. pontját szerezte, így 66-34 volt az állás. Lapov duplája után két perccel a játékrész vége előtt csaknem 40 pont volt a különbség (77-38). A különbség maradt a negyed végére (85-46).

A záró negyedet az Albacomp a Wittmann, Dávid, Mihalics, Nyilas, Góbi összeállításban kezdte. A játékrészt Wittmann triplája nyitotta. A fiatalok éltek a lehetőséggel és tovább tudták növelni a különbséget. A székesfehérvári gárda összességében teljesen megérdemelten győzött ilyen nagy arányban és jutott az elődöntőbe, ahol a Paksi Atomerőmű lesz az ellenfél.