-
Megnyílt a FEHÉRVÁR SZALON 2026
Pénteken megnyílt az idei Fehérvár Szalon kortárs művészeti kiállítást. A nagyszabású tárlat augusztus 23-ig látogatható a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. 2026-ban minden eddiginél több, mintegy 96 alkotás érkezett be a múzeumba, így nem volt könnyű dolga a zsűrinek a kiállított művek értékelése kapcsán.
2026.05.22. -
Zene-szó 2026
A Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum meghitt hangulatú udvara, a kvadrum immár ötödik alkalommal ad otthont az Egyházmegyei Múzeum és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar közös nyári hangversenysorozatának, amelynek első „felvonását” június 12-én tartják.
2026.05.22. -
Zene-szó
Folytatódik az Egyházmegyei Múzeum és az Alba Regia Szimfonikus Zenekar közös programsorozata. A Zene-szó elnevezésű hangversenysorozatot idén ötödik alkalommal szervezik meg, az első koncert június 12-én lesz a múzeum udvarán.
2026.05.22. -
Zenei nevelésért díjátadó
A Szent István Művelődési Házban rendezték meg a Zenei Nevelésért Alapítvány díjátadóját. Az elismerés Mihályi Gyuláné tanár, a legendás Kodály tanítvány emlékét őrzi.
2026.05.21.
Négy évtized, közel 2000 koncert - szombaton visszatér Székesfehérvárra a KFT zenekar
Petőfi Kultúrtanszéken koncertezik szombaton a KFT zenekar. A legendás együttes 1981 óta járja az országot és közelítenek a kétezdredik fellépésükhöz. Megszámlálhatatlan sláger, köztük olyan ikonikus, generációtól föggetlenül ismert dalok fűződnek a nevükhöz, mint az Afrika, a Balatoni nyár vagy a Bábu.
2023.05.12. 14:14 |
A KFT még a Magyar Televízió 1981-es Pop- és Táncdalfesztiválján egyetlen nap alatt futott be, amikor ötmillió tévénéző előtt kifestett arccal, bábuszerű mozgással adták elő Bábu vagy című számukat. A dal azóta is kihagyhatatlan eleme a koncertjeiknek ugyanúgy, mint az Afrika vagy a Balatoni nyár című slágerek.
Koncertjeik nem nélkülözik a színházi elemeket és gyakran a fanyar humorú verseket sem. Tíz albumot készítettek, folyamatosan koncerteznek országszerte, közel járnak a kétezredik fellépésükhöz. Székesfehérváron is rendszeres látogatók, most szombaton a Petőfi Kultúrtanszéken lépnek fel.
Jegyeket elővételben a Petőfi Kultúrtanszéken vagy a petofikulturtanszek.hu oldalon kaphatók!