-
Fórum a közvetlen EU-s forrásokról
A közvetlen európai uniós pályázati lehetőségekről, a kapcsolódó gyakorlati tudnivalókról tartott fórumot a helyi szervezetek, vállalkozások képviselőinek a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda a Városházán. A tájékoztatón az innovatív vállalkozásfejlesztésről, a körforgásos gazdaság energiahatékonyságáról és a digitális átállásról is hallhattak a résztvevők.
2025.06.05. -
A Kyndryl a kiberbiztonságért
A Kyndryl Alapítvány második éve futó támogatási programjának keretében 100 000 amerikai dollárt ítélt oda a United Way Magyarországnak, hogy elősegítse a kiberbiztonsági képzések megvalósítását hazánkban.
2025.06.04. -
MI és az üzleti szektor
Teltházas előadás keretében tartottak szakmai workshopot a mesterséges intelligencia (MI) üzleti alkalmazásairól a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében. A rendezvény középpontjában a nemzetközi MI-trendek, azok hazai hatásai, valamint a kis- és középvállalkozások számára nyíló lehetőségek álltak.
2025.06.03. -
FIVOSZ Cafe Székesfehérváron
Nagy sikerrel zárult a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) szervezésében megrendezett FIVOSZ Cafe esemény, melynek ezúttal a fiatal vállalkozók lelki kihívásai voltak a fókuszában. A rendezvény vendége Nagy Cintia Virginia sikermechanizmus-mentáltréner, neuroscience-coach, a Manifest Sikertudatos Közösség alapítója volt, aki egy bensőséges, interaktív előadás keretében osztotta meg tapasztalatait és tudását a résztvevőkkel.
2025.06.02.
Katalógust készítenek a pályázatírókról
A gazdasági kamarák szervezésében augusztus elejétől kezdik feltölteni a minősített pályázatírók katalogizált jegyzékét – jelentette be Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A kezdeményezés célja, hogy az EU-pénzekért folyamodó gazdálkodószervezetek megbízható pályázatírókkal készíttethessék el beadványaikat.
A gazdasági kamarák szervezésében augusztus elejétől kezdik feltölteni a minősített pályázatírók katalogizált jegyzékét – jelentette be Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A kezdeményezés célja, hogy az EU-pénzekért folyamodó gazdálkodószervezetek megbízható pályázatírókkal készíttethessék el beadványaikat.
Mint Parragh László fogalmazott, a pályázatírásnak igen nagy a konjunktúrája, egyre jelentősebb pénzek érhetőek el, s ezzel párhuzamosan a visszaélések is megjelennek. A kamara ugyan nem vállal teljes körű garanciát a listáján szerepeltetett pályázatírók kapcsán, ám a regiszter nyilvánosságot jelent, így biztonságot is feltételez.
A jegyzékbe önkéntes alapon lehet bekerülni. A pályázatíróknak a területi kamaráknál kell jelentkezniük 20 ezer forintos egyszeri díj befizetése mellett (a kamarai tagok 50 százalékos kedvezményt kapnak). Szakértői kör hoz döntést a jelentkezőkről, amelyben a kamarák mellett képviselteti magát a Nemzeti Fejlesztési Hivatal, a gazdasági tárca, valamint az Európai Uniós Pályázatírók Szakmai Szövetsége és a Pályázatírók és Tanácsadók Országos Szövetsége. Az első „menet” beadási határideje szeptember 15., az első lista szeptember 30-án áll össze. Ezután havonta frissítik a jegyzéket.
Ma 3000-3500 cég foglalkozik pályázatírással, ám Kertész Ferenc EUPSZSZ-elnök szerint ezek töredéke képes magas színvonalon végezni munkáját. Nem pusztán pályázatírókra, sokkal inkább projektmenedzserekre van szükség - tette hozzá.