-
20. Ökumenikus Adventi Jótékonysági Est
Idén immár 20. alkalommal rendezték meg az Ökumenikus Adventi Jótékonysági Estet a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A színvonalas műsort és neves előadókat felvonultató rendezvény bevételéből a Kárpátaljai Református Egyházkerület „Mandulafa” Idősek Otthonát és a Beregszázi Szent Erzsébet Karitászt támogatják a szervezők. A meglepetésvendég, Mága Zoltán az újévi koncertje bevételéből 3 millió forintot ajánlott fel a kárpátaljai közösségek megsegítésére.
2025.12.06. -
Országos Diáktanács Fehérváron
smét Székesfehérváron tartja kihelyezett ülését az Országos Diáktanács. A kétnapos találkozón az eseti ügyek mellett az Országos Diákparlament legutóbbi ülésén megfogalmazott 48 pontot veszik végig.
2025.12.05. -
Közgyűlési összefoglaló
Intézményvezetői kinevezésekről, szociális szektort érintő kérdésekről és támogatásokról, de útfelújításokról is szavaztak a képviselők a péntek délelőtti közgyűlésen, mely egyben az idei év utolsó testületi ülése volt.
2025.12.05. -
Segítség a fejlesztéshez
A sajátos nevelési igényű fiatalok ellátásának javítása került fókuszba azon az eseményen, melyre az iskolák vezetőit, pedagógusait vártak. Egy pályázatnak köszönhetően a tankerület speciális igényű gyermekekkel foglalkozó intézményeknek tud további segítséget nyújtani.
2025.12.05.
Használatra készen a befedett strandmedence (új képgaléria)
Megtörtént a műszaki átadása a Városi Uszoda "kettes" medencéjének csütörtökön. A sátorral befedett strandmedencét már feltöltötték vízzel, amit az ANTSZ vizsgálat után már használatba vehetnek a sportolók, így várhatóan megszűnik a délután jellemző zsúfoltság az uszodában. Mind az uszoda, mind pedig a strand befedett medencéjében egész nap lesznek a közönség részére elkülönített sávok. (új képgaléria)
A sportolók edzéseit visszaszorítani nem lehet, mert a hat egyesületből ami az uszodában tertja edzéseit, mindegyike remek eredményeket produkál. Kezdi kinőni magát a vízilabda csapat is, hiszen a vereségek után már több pontos győzelmeket is hoznak. A "sátras" megoldás tűnt egyedüli kézenfekvő ötletnek, ugyanis nekünk olyan a strand Székesfehérváron -hála az akkori üzemeltetőnek a Fejér Megyei Vízügyi Igazgatóságnak- amit bárki megirigyelhet, hiszen feszített víztükör és modern víztisztító is van hozzá.
Olyan mint egy fedett teniszpálya
A bejutás közvetlenül az uszodából történik és a hőmérséklet is hasonló, mint az épületben. Van egy folyosó (oroszlánkifutó), amin keresztül két ajtón (ez a túlnyomás miatt zsilipként működik) lehet bejutni. Reményeink szerint a víz és a levegő hőmérséklete is megfelelő lesz, tehát senki sem fog megfázni -mondja Ferenczy Géza uszodaigazgató. A problémát mindössze az jelenti, hogy nincs lent mosdó, így ahhoz fel kell jönni. Az ajtók kezelése a légnyomás miatt igényel a közönségtől egy kis figyelmet. Olyan egyesületek mennek majd le amiknek nagyobb versenyzői vannak, a kisebbek fent maradnak az uszodában ez természetes. Szeretnénk, ha a fél uszoda a civil látogatóké maradna, ez fontos szempont volt. Voltak olyan órák délután, amikor nem volt szabad vízfelület,ami nem tartható tovább.
