-
Vidi vereség Kazincbarcikán
Az előző idényben még élvonalbeli Kazincbarcika 3-1-re verte a kiütéses sikerrel rajtoló Videotont. Az első játékrészben sokkal jobb volt a Fehérvár, és a gólt érő szabadrúgáson kívül momentuma sem volt a hazai csapatnak. A mérkőzés utolsó két percében szerzett két góllal meglepő győzelmet szerzett a Kazincbarcika.Kolorcity Kazincbarcika SC - Videoton FC Fehérvár 3-1 (1-1)
2026.08.01. -
Pályán kívül is erősítenek
A Hydro Fehérvár AV19 és a székesfehérvári Beyond Gym hosszú távú együttműködési megállapodást kötött. A partnerség révén a felnőtt csapat játékosai korszerű környezetben végezhetik konditermi és erőnléti edzéseiket, miközben a két fél közös kedvezményekkel és programokkal is készül a szurkolók, illetve a Beyond vendégei számára.
2026.08.01. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
„Nálad a szerva, Nagyi!” - hetedszer is több százan teniszeztek a VOK-ban
„Fontos számunkra, hogy a gyerekeknek ne csak tenyeres- és fonákütéseket tanítsunk, hanem a játék kultúráját is megismertessük velük.” – kezdte gondolatait a program főszervezője, Tóth Judit Bianca.
„Szakmaiság, szeretet és szövetség, ezek azok az eszmék, amelyek mentén a pályafutásom kezdete óta dolgozom, és ami a családi napot is inspirálta: a játék szeretete, amely egy életen át végigkísér, a szövetség, amelyet Székesfehérvár városával, polgármester úrral és az edzőtársaimmal kötöttünk, valamint a szakmaiság, amellyel elhivatottan oktatjuk a fiatalokat.” – zárta gondolatait a főszervező, aki nagypapája 1907-ben, Bécsben készült fa teniszütőjét is magával hozta, amelyet bemutatott a résztvevőknek. A szakvezető ezzel adózott a nagyszülő emléke előtt, aki 50 évvel ezelőtt először vitte le őt a teniszpályára.
Dr. Cser-Palkovics András, Fehérvár polgármestere, aki mint mondta, maga is 1980 óta aktívan teniszezik, arról beszélt, hogy a tenisz egy nehéz, bár gyönyörű játék, amely sok mindenre neveli az embert: „Az, ahol most vagyunk, egészen biztosan több mint tenisz: szól egyrészt a csodálatos játékról, de szól egy mozgalomszerű családias közösségről is. Ha ránézünk a kezdő labdára, amelyet most is a kezemben tartok, akkor az is jól szimbolizálja, hogy ez az a sport, amelyet egészen pici kortól kezdve idős korig, bárki játszhat egyénileg vagy akár párosban is.” – mondta Cser-Palkovics András, aki megköszönte Tóth Judit Biancának, hogy évtizedek óta építi a fehérvári teniszmozgalmat, és megszerettette sok ezer emberrel a sportágat, valamint kiemelte, hogy a város továbbra is azon dolgozik majd, hogy ezt az áldozatos munkát minél jobb infrastrukturális körülmények között tehessék meg a szervezetek.
A tenisz alapvető készségeinek elsajátításában idén is a jól bevált módszer, a Play and Stay rendszer volt a résztvevők segítségére, melyben puha labdákkal történik az oktatás, ami nagyban hozzájárul a tenisz alapelemeinek könnyed elsajátításához, hogy a nap végére minden résztvevő sikerélménnyel térhessen haza.