-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nagyváradi delegáció érkezett szerdán Székesfehérvárra
Nagyváradi delegáció érkezett szerdán délután a Városházára. Nagyvárad alpolgármestere Bíró Rozália mellett a váradi megyés püspök Tempfli József is Székesfehérvárra érkezett. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér is fogadta a delegációt, de ott volt dr. Világosi Gábor az Országgyűlés alelnöke és dr. Csapó Csilla alpolgármester is. A székesfehérvári látogatás előzménye, hogy az ezredfordulón október 24-én a magyar Országyűlés jegyzői testülete kezdeményezésére Budapesten Szacsvay Imre Emléknapot rendeztek.
2007.10.24. 17:58 |
Nagyváradi delegáció érkezett szerdán délután a Városházára. Nagyvárad alpolgármestere mellett a váradi megyés püspök is Székesfehérvárra érkezett. A látogatás célja, hogy a Magyar Országgyűlés jegyzői testülete kezdeményezésére Budapesten Szacsvay Imre emléknapot rendeztek.
A székesfehérvári látogatás előzménye, hogy az ezredforduló évében október 24-én a magyar Országyűlés jegyzői testülete kezdeményezésére Budapesten Szacsvay Imre Emléknapot rendeztek. Akkor határozták el, hogy ezentúl évente váltakozó helyszínnel megszervezik az emléknapot. Ennek keretében délelőtt a fővárosban emlékeztek a mártírhalált halt Szacsvay Imrére, majd a délutánt Székesfehérváron töltötték.

Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér fogadta a delegációt, de ott volt dr. Világosi Gábor az Országgyűlés alelnöke és dr. Csapó Csilla alpolgármester is.

A Városháza Kistanács termében zajlott megbeszélésen elhangzott, hogy egy nemzet a kultúrája, nemessége és tanultsága révén maradhat egységben –hangsúlyozta Tempfli József Nagyvárad püspöke. A Városházán tett látogatás után a Nemzeti Emlékhelyre és a Püspökségre is ellátogatott a delegáció.
A székesfehérvári látogatás előzménye, hogy az ezredforduló évében október 24-én a magyar Országyűlés jegyzői testülete kezdeményezésére Budapesten Szacsvay Imre Emléknapot rendeztek. Akkor határozták el, hogy ezentúl évente váltakozó helyszínnel megszervezik az emléknapot. Ennek keretében délelőtt a fővárosban emlékeztek a mártírhalált halt Szacsvay Imrére, majd a délutánt Székesfehérváron töltötték.

Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér fogadta a delegációt, de ott volt dr. Világosi Gábor az Országgyűlés alelnöke és dr. Csapó Csilla alpolgármester is.

A Városháza Kistanács termében zajlott megbeszélésen elhangzott, hogy egy nemzet a kultúrája, nemessége és tanultsága révén maradhat egységben –hangsúlyozta Tempfli József Nagyvárad püspöke. A Városházán tett látogatás után a Nemzeti Emlékhelyre és a Püspökségre is ellátogatott a delegáció.