Nagyszerű játékkal őrizte meg veretlenségét az Alba és továbbra is vezeti a tabellát

A bajnokság hatodik fordulójában az Alba egy igazi rangadón a Körmendet fogadta. A vendégek két fájó vereség után próbáltak javítani, míg az Arconic-Alba Fehérvár a veretlenségét és ezzel együtt a tabellán elfoglalt első helyének megtartását célozta meg.
Arconic-Alba Fehérvár – Egis Körmend 92-67 (22-22, 22-11, 18-17, 30-17)
2023.11.04. 20:35 |

A mérkőzést a vendégek kezdték pontosabban. Az Albának leginkább a kinti dobások jelentettek kihívást, hiszen Morgan kétszer, Tolbert pedig egyszer köszönt be (6-11). Ezt követően azért sikerült ezen javítani, sőt támadásban is elkezdte nagyobb ütemben termelni a pontokat az Arconic-Alba Fehérvár és Barnett hármasa után már jobban áltak a fehérvári srácok, végül Kass találata után időt kért Kocsis Tamás (17-15). A negyed hátralévő percében fej-fej mellett haladtak a felek, ennek köszönhetően a dudaszó pillanatában 22-22 állt az eredményjelzőn.

A második negyed elején ugyan több lehetőségünk is volt a hazaiaknak, hogy ellépjenek ellenfelünktől, de ez nem csak, hogy nem sikerült, hanem Djogo révén visszájára is vált és a Körmend profitált belőle. A következő időszakban mindkét csapat hibát hibára halmozott, Dickey és Barnett pontjaival meg is sikerült megszereznie a vezetést az Albának, ennek ellenére Alejandro Zubillaga időt kért (34-32). Később kiderült, jó érzékkel tette, hiszen sikerült kiépíteni egy hat pontos különbséget, mely addig a legnagyobb differencia volt a találkozón. A hátralévő időben még sikerült ezt növelni, így a félidőben 44-33 arányban vezettett a Fehérvár.

A harmadik negyed kezdetén nagyjából állandósult a 10 pont körüli különbség a két csapat között. Dickey szorgosan gyűjtögette a lepattanókat, mint mindig, Barnett pedig ismételten pontos volt távolról. A negyed feléhez érve feljavultak a vendégek és Durázi vezetésével fel is jöttek 7 pontra. Nem zavarta meg az Albát és stabil játékkal még a negyedet is sikerült megnyerni így egy potom 12 pontos előnyről várták a negyedik szakaszt. (62-50)

A negyedik negyedben a hazai csapat láthatóan minél hamarabb szerette volna lezárni a kérdéseket, Takács hármasa és Chambers kettese után már 17 ponttal álltak jobban, mint a Körmend. Ezt követően még sikerült rápakolni, amivel gyakorlatilag lezárták a kérdéseket. A csapat magabiztosan nyert és továbbra is veretlen! (92-67)

Jordan Barnett: Nagyon jól éreztem magam és nagyon jól ment a játék. Tudtuk, hogy egy nagyon kemény mérkőzésre kell készüljünk, hiszen a Körmend egy jó csapat. Megbeszéltük a meccs előtt, hogy ha jól védekezünk és a lepattanókban is jók vagyunk akkor abból előnyt tudunk kovácsolni és nem is lehet kérdés a győzelem. Jól ment a játék és boldog vagyok, hogy nyertünk.

Allejandro Zubillaga: Először is szeretném a támogatást megköszönni a szurkolóknak. Nagyon sokat jelent, hogy mérkőzésről mérkőzésre támogatják a csapatot és fantasztikus az a szeretet, ami árad felénk. Gratulálok a játékosaimnak és a stáb minden tagjának, nagyon keményen dolgoztak, megtettek mindent, amit tudtak. A csapategység, a hozzáállás és a küzdeni tudás nagyon jól működött ma. Van, amikor nem kell sokat beszélni a taktikáról mert hozza magával a helyzet, ma is egy ilyen mérkőzés volt, a védekezésünk jól működött, a csapat a szívét-lelkét kitette, küzdöttek a fiúk amiért köszönet nekik. A mérkőzés kulcsa a védekezés volt, elég jól szedte a lepattanókat a csapat, persze azért van még hova fejlődni, de ennek köszönhetően a támadásban is jól működtünk. A legfontosabb dolog, hogy továbbra is reálisan kell látni a helyzetet, tanulni kell a hibáinkból és tovább fejlődni.

Ferencz Csaba: Sajnos nem csapatként játszottunk ezen a meccsen. Nagyon sok hiba volt, mindenki hibázott. Meg lehet nézni az Albának a védekezését, hogy milyen agresszív volt, meg lehet nézni a támadásaikat, hogyan forgatták a labdákat. Mi ezt a másik oldalon nem tudtuk megcsinálni, ami óriási nagy különbség volt. Ezen sürgősen változtatnunk kell mert így bajban leszünk mindegyik csapat ellen, így nem lehet kosárlabdázni én úgy gondolom. Most hazamegyünk, rendezzük a gondolatainkat és hétfőtől neki kell állni az újabb felkészülésnek és bízom benne, hogy a következő mérkőzés már teljesen más lesz. Gratulálok az Albának mert ma extrán játszottak és a továbbiakban is sok sikert kívánok nekik.

Kocsis Tamás: Először is gratulálok az Albának mert a játék mindkét oldalán, támadásban és védekezésben is bőven felülmúltak minket. Nem tudtuk agresszivitásba azt hozni, amit terveztünk. Se védekezésbe, se támadásba nem hoztuk, amit kellett. Tudjuk min kell változtatni, ahogy most buktunk 3 meccset, úgy ugyan úgy nyerhetünk 3 meccset. Meg kell próbálni kijönni ebből a mentális gödörből, van min dolgoznunk, úgyhogy megyünk haza és csináljuk tovább. A szurkolóinknak köszönjük, hogy eljöttek, nem ezt érdemlik, úgyhogy feléjük is van mit törlesztenünk a jövőben.