-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nagyszabású infrastruktúrafejlesztés kezdődhet a Szent György Kórházban
Tíz százalékos önerőt biztosít Fejér Megye Közgyűlése ahhoz a TIOP pályázathoz, amelyet a Fejér Megyei Szent György Kórház nyújtott be „Struktúraváltást támogató infrastruktúra- fejlesztés a fekvőbeteg szakellátásban” címmel. Az önerő mértékét a közgyűlés 833 millió 333 ezer forintban határozta meg, melyet a rendelkezésre álló szűkös anyagi források ellenére is fontosnak tartott biztosítani a megyében élők egészségügyi ellátásnak magasabb színvonala érdekében.
2010.10.22. 12:10 |
Tíz százalékos önerőt biztosít Fejér Megye Közgyűlése ahhoz a TIOP pályázathoz, amelyet a Fejér Megyei Szent György Kórház nyújtott be „Struktúraváltást támogató infrastruktúrafejlesztés a fekvőbeteg szakellátásban” címmel. Az önerő mértékét a közgyűlés 833 millió 333 ezer forintban határozta meg, melyet a rendelkezésre álló szűkös anyagi források ellenére is fontosnak tartott biztosítani a megyében élők egészségügyi ellátásnak magasabb színvonala érdekében.A Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Vargha Tamás elmondta, hogy a kormányváltást követően támogatásra érdemesnek találta a Strukturális Alapok Programiroda a pályázatot és 7.309.108.343 (azaz: hétmilliárd-háromszázkilencmillió – száznyolcezer-háromszáznegyvenhárom) forint összegű támogatást hagyott jóvá. Ennek keretében mintegy 8 milliárd Forintot kitevő beruházás valósulhat meg.
A pályázat keretében felszámolják a mára már elavultnak tekintendő, un. „pavilon-rendszerű” struktúrát, amelynek keretében jelenleg különböző osztályok, különböző épületekben vannak elhelyezve. A pályázat keretében egy diagnosztikai tömb kerül megvalósításra, amelyben különböző osztályok lesznek integrálva. Mindez hozzájárul a struktúra átalakításához és modernizálásához. A pályázatnak köszönhetően a kórház gazdaságosabban működik majd. Vargha Tamás elmondta, hogy reményeik szerint már ebben az önkormányzati ciklusban megvalósul a beruházás, amelyet még dr. Balogh Ibolya hivatalvezető asszony kezdeményezett.