Nagy csatával nyerték a rangadót a cornexis lányok

Az NBI 15. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO látogatott Székesfehérvárra. A végig szoros mérkőzésen – összesen egyszer volt háromgólnyi különbség a hazaiak javára! – a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nagy meglepetésre remek játékkal legyőzte a bajnok vendégeket. A fehérváriaknak ez volt az első sikerük a Győr ellen a 2005-ös EHF-kupadöntő óta. Fantasztikus érzés a győzelem, főleg látva a lányok és a közönség örömét és ünneplését, ez az, amiért dolgozik az ember. Úgy látom, a lányok ma mindent kiadtak magukból, és okosan is játszotta -mondta Voura József vezetőedző a cornexikezilabda.hu-nak.
2007.01.25. 10:33 |

Az NBI 15. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO látogatott Székesfehérvárra. A végig szoros mérkőzésen – összesen egyszer volt háromgólnyi különbség a hazaiak javára! – a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nagy meglepetésre remek játékkal legyőzte a bajnok vendégeket. A fehérváriaknak ez volt az első sikerük a Győr ellen a 2005-ös EHF-kupadöntő óta.

NBI, 15. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Győri Audi ETO KC 24-23 (12-13)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 7 (1), Tápai Sz. 5 (1), Kordyuk 4, Vijunaite 3, Pádár 2, Trishchuk 2, Válova 1, Balogh B., Kenyeres, Vaszari. Vezetőedző: Vura József

Győr: Herr és Guiu (kapusok), Görbicz 9 (7), Bradeanu 5, Bódi 2, Dokic 2, Hornyák 2, Temes 2, Gogirla 1, Bognár B., Kovacsicz, Spiridon, Vérten. Edző: Róth Kálmán

Hétméteresek: 3/7 (Tápai Sz. és Trishchuk egyet-egyet, Szrnka kettőt hagyott ki); 7/8 (Görbicz hagyott ki egyet)
Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc
Piros lap: Tápai Sz.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 4-4, 15. perc: 5-6, 20. perc: 8-8, 25. perc: 11-10; 35. perc: 14-14, 40. perc: 17-17, 45. perc: 20-18, 50. perc: 21-22, 55. perc: 23-23.

„Fantasztikus érzés a győzelem, főleg látva a lányok és a közönség örömét és ünneplését, ez az, amiért dolgozik az ember. Úgy látom, a lányok ma mindent kiadtak magukból, és okosan is játszottak, csak felsőfokon lehet beszélni a mai teljesítményükről és a hozzáállásukról. A hatvan percet védekezésben végig azonos szinten tudtuk játszani, és a támadójátékunkban - még ha néha akadozott is – mindig volt valaki, aki pazar gólokkal meg tudta törni a Győr kemény védekezését. Ez az, ami döntött ma.” -mondta Voura József vezetőedző a cornexikezilabda.hu-nak.