Munro "hazaköszönt" - nagy verést kapott a Volán

Lehet, hogy csak a kapusokon múlt? Az Innsbruck kapuvédője, a korábbi fehérvári kedvenc Adam Munro 95 százalékos hatékonysággal őrizte ketrecét, közben az osztrákok hét gólt pakoltak be Bálizs Bencének... Hiába lőtt többet kapura a Volán, a vége így sima vereség lett Innsbruckban, vagyis folytatódik a sorminta: győzelemre kudarc ebben a szezonban. Nem is lenne rossz, ha így maradna legalább szombaton, hisz következik a Bolzano elleni idegenbeli meccs.
Innsbruck - Sapa Fehérvár AV19 7-2
2013.09.21. 08:39 |

Az előző idényben az EBEL pofozógépének is nevezhető Innsbruck többek között Adam Munróval erősített nyáron, s hogy mennyire, arról már a fehérváriaknak is lehet fogalmuk. Egyrészt, mert a közönség körében nálunk is igen népszerű kapus képességeit jól ismertük, másrészt mert ezúttal is megmutatta azokat. Elég abszurd adat, de a 7-2-es, tehát igen fölényes hazai sikerrel végződő meccsen Munrónak több védenivalója volt, mint fiatal magyar kollégájának, Bálizs Bencének - összesen 42 lövés ment a kapujára. Támdott tehát a Volán, csak sajnos közben kapta a gólokat. Az első harmadban kettőt emberelőnyből ütött az Innsbruck, egyet pedig emberhátrányból...
3-0 után ugyan éledeztek a fehérváriak, Kovács Csaba szépített, majd innsbrucki emberhátrányok jöttek, amelyekből egyet Sarauer kihasznált. Közben Yellow Horn büntetőt is hibázott, szóval akár lehetett volna egyenlő, ehelyett a vége elég csúf lett. A második harmad végén és a harmadik közepén is két gólt ütött az Innsbruck, közben Munro kivédte a mieink szemét, mintegy "hazaköszönve" Fehérvárra. Azért nincs kétségünk, amikor majd először jönnek a mi jégcsarnokunkba a tiroliak, szeretettel fogadja őt a fehérvári szurkolótábor. Megérdemli, mert nagyszerű kapus - sajnos ezúttal a Volán itta meg ennek a levét... Folytatás már szombaton, az első pontjait a Dornbirn ellen elveszítő Bolzano otthonában.

Innsbruck - Sapa Fehérvár AV19 7-2 (3-1, 2-1, 2-1)
Gl.: Pittl, T. Donati, J. Donati, Möösmer, Höller, Jurik, Salazar ill. Kovács, Sarauer.