-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Munkaerőpiaci megbeszélés -Székesfehérváron 3,75%-os a munkanélküliségi ráta
A város és a térség munkaerőpiaci helyzete volt a téma azon a tanávcskozáson, amit Warvasovszky Tihamér polgármester folytatott Simon Gáborral a z Országgyűlés Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottságának tagjával, a Távmunka Tanács elnökével és Zimmerman Józseffel a Fejér Megyei Munkaügyi központ vezetőjével. Székesfehérváron jelenleg 3,75%-os a munkanélküliség, a megyében 7,3%-os -hangzott el a tanácskozás utáni sajtótájékoztatón.
A város és a térség munkaerő-piaci helyzete volt a téma azon a tanácskozáson, amit Warvasovszky Tihamér polgármester folytatott Simon Gáborral a z Országgyűlés Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottságának tagjával, a Távmunka Tanács elnökével és Zimmermann Józseffel a Fejér Megyei Munkaügyi központ vezetőjével. Székesfehérváron jelenleg 3,75%-os a munkanélküliség, a megyében 7,3%-os -hangzott el a tanácskozás utáni sajtótájékoztatón.
Egy évvel ezelőtt találkozott a térség munkaerő-piaci helyzetének értékelésének céljából a város vezetése és országos munkaügyi szakemberek, hogy milyen lehetőségek vannak a foglalkoztatás terén, milyenek a munkavállalói lehetőségek. Székesfehérvár kiheverte az IBM távozását mondta Zimmermann József, ugyanis a gyár bezárása után az akkori 2600 betöltetlen álláshely 1100-ra csökkent és 2004 júniusára újra 2000 fölé nőtt a betöltetlen álláshelyek száma.
Simon Gábor a Távmunka Tanács elnöke elmondta, hogy a közeljövőben 255 millió forintot fordít az állam távmunkaprogramok megvalósítására -erről ma tájékoztatta a városvezetést. Szó volt még az EU tagság miatt bekövetkezett munkaügyi változásokról és a kormány közeljövőben megvalósítandó munkaerő-programjairól. Mint Simon hangsúlyozta struktúraváltás következett be a magyar munkaerőpiacon.
Warvasovszky Tihamér hangsúlyozta a cégek fejlesztésit és munkaerőigényét: mint ismeretes a Philips, a Denso, a Samnia-SCI, az Alba Glas és az Irisbus is több munkavállalót kíván foglalkoztatni a jövőben. Mindez azt mutatja, hogy erős a város gazdasága.
Zimmermann József elmondta, hogy a 2003-as tavaszi munkanélküliségi ráta 7,8%-os volt, míg ma ez 7,3%, ami azért is nevezhető jónak, mert az IBM mellett az Ikarus és az Arév is leépített. Ezek az adatok kicsivel ugyan, de jobbak mint az országos átlag, a székesfehérvári 3,75% pedig kiemelkedően jónak mondható.