-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12. -
A limanowai csata hőseire emlékeztek
A limanovai csata 111. évfordulója alkalmából tartottak a Szent István Művelődési Házban. A programot a hagyományos megemlékezés követte a Városház téren a 10-es huszárok emlékművénél.
2025.12.11.
Mit kell tudni az országgyűlési képviselőválasztás második fordulójáról?
A 2010. évi országgyűlési képviselő választás második fordulójáról tartott sajtótájékoztatót a Helyi Választási Iroda helyettes vezetője. Laczi Zoltán felhívta a figyelmet, hogy Fejér megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében második fordulóra kerül sor, ahol az alábbi három jelöltre lehet szavazni április 25-én reggel 6.00 órától 19.00 óráig. A választópolgárok a második fordulóra nem kapnak külön értesítést, azonban elkészült egy olyan tájékoztató anyag, melyet mind a 23 ezer háztartásba eljuttatnak.
2010.04.21. 07:38 |
A 2010. évi országgyűlési képviselő választás második fordulójáról tartott sajtótájékoztatót a Helyi Választási Iroda helyettes vezetője. Laczi Zoltán felhívta a figyelmet, hogy Fejér megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében második fordulóra kerül sor, ahol az alábbi három jelöltre lehet szavazni április 25-én reggel 6.00 órától 19.00 óráig. A választópolgárok a második fordulóra nem kapnak külön értesítést, azonban elkészült egy olyan tájékoztató anyag, melyet mind a 23 ezer háztartásba eljuttatnak és a hirdetményeket a lehető legtöbb helyre kifüggesztették.Jelöltek:
Dr. Cser-Palkovics András FIDESZ, KDNP
Knizse Gyula MSZP
Dr. Kummer Ákos JOBBIK
Fejér megye 2-es számú országgyűlési egyéni választókerületében a választás érvényes és eredményes volt. Ebben a választókerületben második fordulóra nem kerül sor.