Miskolcról, a Gyermek Bajnokságról is érmeket hoztak a delfinesek

Hatvanötödik alkalommal rendezték meg az úszó Országos Gyermek Bajnokságot, ezúttal a miskolci Kemény Dénes Uszodában. A négyszáz nevező között szépen teljesítettek a fehérvári Delfin SE úszói, négy érmet is szereztek.
2012.07.24. 10:17 |
Hatvanötödik alkalommal rendezték meg az Országos Gyermek Bajnmokságot az úszók, ezúttal a miskolci Kemény Dénes Uszodában. A mintegy négyszáz nevező között szépen teljesítettek a fehérvári Delfin SE úszói, négy érmet is elhoztak, köztük váltóérmet, ami különösen jelzi egy egyesület erejét.

Negyvenhat egyesület volt jelen a bajnokságon, a három nap során a bírák – a különböző futamokban – mintegy ezerhatszázszor rajtoltattak. Az eseményre megteltek a lelátók is, hiszen a 11-14 éves lányokat és fiúkat ugyancsak több száz hozzátartozó (sportvezető, edző, szülő, rokon) kísérte el a borsodi megyeszékhelyre.
A székesfehérvári Delfin SE színeiben 15 versenyző képviselte városunkat. Igen szép eredményekkel, 2 ezüst-és 2 bronzéremmel gyarapították az egyesület dicsőséglistáját. Különösen értékesnek ítéli Dániel András vezető edző a váltóban elért 3. helyezést ami megmutatja hogy a club nemcsak egyszemélyes csapatként funkcionál.
Érmesek: Csanádi Zsombor (100 és 200 méteres hátúszás, egyaránt ezüstérem), Fekete Ferenc (100 m. gyors, bronzérem), Csanádi Zs., Kasó Gergő, Molnár Márton, Fekete F. (4x100 méteres gyors váltó, bronz). Az éremtáblán és a pontversenyben egyaránt 11. helyen végzett az országos mezőnyben a Delfin SE.
(A képen balról: Kasó Gergő, Csanádi Zsombor, Fekete Ferenc, Molnár Márton.)