Mínusz húszról felállva, hosszabbításban verte az Alba Fehérvárt a Paks

Megkezdődött a 2022/2023-as férfi A-csoportos kosárlabdabajnokság. Az Alba Fehérvár csapata Paksra, az Atomvárosba utazott. A tavalyi bajnoki nyitánya fehérváriak épp a Paks ellen játszottak és nyertek. Kérdés, megismétlődik a történelem. Lehetett volna, de 20 pontos hátrányból nyert a Paks.
2022.09.30. 21:02 |

Atomerőmű-Arconic-Alba Fehérvár h. u.: 93-84 (13-25, 17-13, 25-14, 25-28, 11-4)

Atomerőmű SE: Edwin 13/3, Frank -, Grubor 3/3, Eilingsfeld 19/6, Atkinson 21. Cserék: Kovács 18, Green 17/6, Pajor -, Taiwo 2, Gulyás -. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Alba Fehérvár: Somogyi 14/3, Takács 3/3, DeCosey 18/6, Ford 11/3, Philmore 9. Cserék: Vojvoda 15/9, Pongó 10, Balsay -, Kemp 4. Vezetőedző: Matthias Zollner

Atkinson nemcsak a mérkőzés, hanem a szezon első kosarát is szerezte egyben, de Somogyi és Ford révén hamar fordított az Alba (2-4), aztán Vojvoda jó triplájával átlépte a tízet is a különbség, Green távolról hamar válaszolt (9-17), majd a "helyzet fokozódott" (9-21). Sikerült visszaküzdenie tíz alá magát a Paksnak, de a negyed zárása plusz 10 volt az Albának. 13-25. A második 10 percben a húszat súrolta alulról a differencia, (15-33), sőt, DeCosey újabb kosarával át is lépte a húszat a különbség. Edwin viszont gyorsan berámolt öt pontot, majd Green tett hozzá kettőt, ezúttal Matthias Zollner kért időt (22-36). A félidő előtt még mindkét csapatnak volt próbálkozása, de nem ment be egyik sem, 30-38-cal mehettek nagy szünetre a felek. 30-38.

A második félidő elején, feljött ötre a Paks (34-39), majd már csak három volt közte, újra nyílt volt a találkozó (36-39), majd hazai vezetéssel kezdődhetett a záró 10 perc.  A záró 10 percben felváltva vezettek a csapatok, úgy tűnt, hogy nyer a Paks, de Philmore az utolsó másodpercben elsüllyesztett egy középtávolit, jöhetett a hosszabbítás, 80-80.

A ráadást egy Eilingsfeld trojka nyitotta, DeCosey duplája folytatta (83-82). Egy kisebb gólcsend következett, amit Atkinson visszatett támadó lepattanója tört meg, időt kértek a vendégek (87-82). Nem tudott gyűrűbe találni az Alba, Kovács büntetett a túloldalon, innen pedig már nem volt visszaút. Az Atomerőmű SE óriási küzdelemben, mínusz húszról felállva, hosszabbításban győzte le a Székesfehérvárt. 93-84.