-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Minél magasabbra - Vaskó Zoltán aranyérmet szerzett a fedett pályás atlétikai OB-n
Az év elején a fedett pályás versenyek jelentik a fő elfoglaltságot az atléták számára. A hétvégén Budapest adott otthont a fedett pályás Országos Bajnokságnak, melyen az ARAK atlétái remekül szerepeltek, három aranyérmet is szereztek, melyek egyikéhez Vaskó Zoltán neve fűződik. Az ugrószakág zászlóvivője, Vaskó Zoltán idén kimagaslóan szerepel, a fedett pályás idény eddig szinte minden versenyén az élen végzett. A magasugró a Budapest Bajnokságon 222 centiméterrel egyéni csúcsot ugrott, legutóbb pedig az országos bajnokságon sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.
2007.02.20. 23:02 |
Az év elején a fedett pályás versenyek jelentik a fő elfoglaltságot az atléták számára. A hétvégén Budapest adott otthont a fedett pályás Országos Bajnokságnak, melyen az ARAK atlétái remekül szerepeltek, három aranyérmet is szereztek, melyek egyikéhez Vaskó Zoltán neve fűződik.
Az ugrószakág zászlóvivője, Vaskó Zoltán idén kimagaslóan szerepel, a fedett pályás idény eddig szinte minden versenyén az élen végzett. A magasugró a Budapest Bajnokságon 222 centiméterrel egyéni csúcsot ugrott, legutóbb pedig az országos bajnokságon sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.
”Szerencsére egész jól sikerült a felkészülésem, jó formába lendültem. – kezdte az évad első versenyeinek értékelését Vaskó Zoltán. - Az elmúlt négy versenyből hármon egyéni csúcs közelében ugrottam. A Budapest Bajnokságra nemzetközi mezőny jött el, részt vett a viadalon a magyar csúcstartó Boros László is. Akkor igazán kijött a csúcsformám, de a 222 centiméter ellenére éreztem, hogy technikailag még van mit csiszolnom, és a későbbiekben nagyobb ugrás is kisülhet ebből.”
Vaskó Zoltán a budapesti fedett pályás OB-n 220 centimétert teljesített, és ezzel első felnőtt bajnoki címét szerezte. Zoli teljesítménye azért is rendkívüli figyelemre méltó, mert a sportember mindössze 18 éves korában kezdett el a magasugrással foglalkozni.
”Az OB-ra sajnos kevés ugró jött el, így igazából Boros Laci és én ugrottunk magasabbra a mezőnyből. Kettőnk párharcából én jöttem ki szerencsésebben, hiszen mindketten 2,20-at ugrottunk annyi különbséggel, hogy én minden magasságot elsőre megugrottam, míg neki voltak rontott kísérletei.
Sokat tanultam ebből az elmúlt pár versenyből, és úgy gondolom, hogy a 2.24-2,25 körüli eredmény bennem van, és a nyáron kijöhet egy 2,27-es is, ami pedig már olimpiai szint. Nagyon jó lenne kijutni a pekingi olimpiára. Az eredmények azt mutatják, hogy képes vagyok arra, hogy kivívjam az indulási jogot, attól függetlenül, hogy gyerekkoromban nem foglalkoztam a magasugrással. Minden lehetőségem és adottságom megvan ehhez, nem elérhetetlen cél az olimpia, úgyhogy nem csak reménykedem, hanem bízom benne, hogy össze fog jönni.” – fogalmazott határozottan szemében az elszántság szikrájával Vaskó Zoli.
Az ugrószakág zászlóvivője, Vaskó Zoltán idén kimagaslóan szerepel, a fedett pályás idény eddig szinte minden versenyén az élen végzett. A magasugró a Budapest Bajnokságon 222 centiméterrel egyéni csúcsot ugrott, legutóbb pedig az országos bajnokságon sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.
”Szerencsére egész jól sikerült a felkészülésem, jó formába lendültem. – kezdte az évad első versenyeinek értékelését Vaskó Zoltán. - Az elmúlt négy versenyből hármon egyéni csúcs közelében ugrottam. A Budapest Bajnokságra nemzetközi mezőny jött el, részt vett a viadalon a magyar csúcstartó Boros László is. Akkor igazán kijött a csúcsformám, de a 222 centiméter ellenére éreztem, hogy technikailag még van mit csiszolnom, és a későbbiekben nagyobb ugrás is kisülhet ebből.”
Vaskó Zoltán a budapesti fedett pályás OB-n 220 centimétert teljesített, és ezzel első felnőtt bajnoki címét szerezte. Zoli teljesítménye azért is rendkívüli figyelemre méltó, mert a sportember mindössze 18 éves korában kezdett el a magasugrással foglalkozni.
”Az OB-ra sajnos kevés ugró jött el, így igazából Boros Laci és én ugrottunk magasabbra a mezőnyből. Kettőnk párharcából én jöttem ki szerencsésebben, hiszen mindketten 2,20-at ugrottunk annyi különbséggel, hogy én minden magasságot elsőre megugrottam, míg neki voltak rontott kísérletei.
Sokat tanultam ebből az elmúlt pár versenyből, és úgy gondolom, hogy a 2.24-2,25 körüli eredmény bennem van, és a nyáron kijöhet egy 2,27-es is, ami pedig már olimpiai szint. Nagyon jó lenne kijutni a pekingi olimpiára. Az eredmények azt mutatják, hogy képes vagyok arra, hogy kivívjam az indulási jogot, attól függetlenül, hogy gyerekkoromban nem foglalkoztam a magasugrással. Minden lehetőségem és adottságom megvan ehhez, nem elérhetetlen cél az olimpia, úgyhogy nem csak reménykedem, hanem bízom benne, hogy össze fog jönni.” – fogalmazott határozottan szemében az elszántság szikrájával Vaskó Zoli.