Minden fehérvári iskola részt vett a mezei futó diákolimpián a tóvárosi réten

Csaknem 1500 résztvevő, az összes korcsoportban zsúfolt mezőny, gyönyörű időben nagy rohanás - ez volt idén is a mezei futó diákolimpia, melynek legjobbjai majd a megyei versenyen is képviselhetik iskolájukat. A tóvárosi réten, a töltések által határolt területen 600 métertől 3 kilométerig terjedt a versenytáv.
2012.03.22. 10:21 |
Egy-egy rajtba bizony beleremegett a mező, hiszen, mint a képek is elárulják, tömegével indultak a különböző korosztályokban a lányok és a fiúk. A megszokott lebonyolítás szerint I - IV korcsoportban (mindegyikben 2-2 évfolyam diákjai) zajlott az általános iskolások versenye, az összes fehérvári iskola itt volt. A legkisebbeknek 600, a hetedik-nyolcadik osztályos fiúknak 3000 méter volt a versenytáv.
A tapasztalt testnevelőknek már nem okozott gondot kordában tartrani a mamutmezőnyt, de a szervezőktől nem kis munkát igényelt az összes befutó "leadminisztrálása", miközben a feszes időrendet is sikerült tartani. Bő egy óra alatt le is zajlott a verseny.
A verseny célja természetesen mindenek előtt a mozgás, de a legjobbaknak a továbbjutás is, csapatban és egyénileg is. A városi verseny kategóriánként 1-3. helyezett ötfős csapata, valamint évfolyamonként és nemenként az egyéni verseny első hat helyezettje jutott a megyei döntőbe.
A megyei seregszemlét március 26-án rendezik a Bregyó-közben Székesfehérváron. A városi döntő eredménylistája honlapunkon a diáksport menü alatt megtalálható.