-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Minden, ami tojás – húsvéti kiállítás a könyvtárban
Bakó Ildikó, Fekete Ildikó és Daru Péterné különleges húsvéti tojásait csodálhatják meg az érdeklődők a VMK Pedagógiai Szakkönyvtárában, ahol április 1-jén nyílik meg a kiállítás.
2026.04.01. 08:18 |
A művészet Mindenkié! című sorozat második állomásaként nyílik kiállítás április 1-jén, szerdán 16.30 órakor a Vörösmarty Mihály Könyvtár Pedagógiai szakkönyvtárában, az Oskola utca 7. számú épület 2. emeletén.
A Minden, ami tojás című kiállításon Bakó Ildikó Király Zsiga díjas, Magyar Kézműves Remek díjas tojáskarcoló, tojásfestő népi iparművész, Fekete Ildikó Gránátalma-, Junior Prima és Borbély Jolán díjjal kitüntetett hímestojás-festő, valamint Daru Péterné tojásfestő népi iparművész páratlan húsvéti tojásait nézhetik meg az érdeklődők.
A kiállítást Gonda Emma nyitja meg, közreműködik Berki Lilla népdalénekes. A tárlat 2026. május 28-ig látogatható az intézmény nyitvatartási idejében, a szervezők mindenkit szeretettel várnak!