Mind a négy magyar döntős az öttusa EB női versenyében

A női selejtezővel folytatódott a Nu Skin felnőtt öttusa Európa-bajnokság Székesfehérváron. A csütörtöki napon négy magyar indulóért szoríthattunk, hiszen a fehérvári Kovács Sarolta és Alekszejev Tamara, valamint Földházi Zsófia és Réti Kamilla képviselte a magyar színeket.
2018.07.19. 21:11 |
A legjobban Kovács Sarolta szerepelt. Egyéni világbajnokunk és Földházi Zsófia a B-csoportból lépett tovább. Kovács Sarolta megnyerte az úszást (2:11.00, 288 pont) és meggyőzően vívott (14/9, 234 pont, 7. hely), így a kombinált számban már tartalékolhatott is (13:08.89, 512 pont, 18. hely), hiszen végül másodikként (1034 pont) lépett tovább a csoportból.

Földházi Zsófia is ott lesz a fináléban, miután Kovács Sarolta mögött második lett a medencében (2:13.47, 284 pont), majd sajnos a vívásban bőven „hagyott a döntőre”. A mutatója 6/17 lett, ami ebben a számban csak a 22. helyet jelentette és mindössze 170 pont járt érte. A kombinált számban viszont kiharcolta a továbbjutást (12:33.18, 4. hely, 547 pont) és a csoportban a 18. helyen végezve (1001 pont) került a szombati döntőbe.

Az A-csoportból Alekszejev Tamara (Alba Öttusa) és Réti Kamilla harcolta ki a továbbjutást. Előbbi a csoport 13. helyén, míg utóbbi a 14. helyén végzett. Vívásban Alekszejev Tamara végzett előkelőbb helyen. 5. lett 15/8-as mutatóval (242 pont), míg Réti Kamilla a nyolcadik helyen zárta ezt a tusát (12/11, 218 pont). Úszásban Alekszejev Tamara 2:22.98-as időeredménye a 18. helyre volt elég (235 pont), Réti Kamilla pedig 2:30.87-es eredményt ért el, ami a 21. helyet jelentette (249 pont). A kombinált szám végén mindkét magyar lány örülhetett, hiszen mindketten továbbjutó helyen értek célba. (Alekszejev Tamara: 13:14.16, 17. hely, 506 pont; Réti Kamilla: 12:35.40, 4. hely, 545 pont)

Mindez azt jelenti, hogy szombaton Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara és Réti Kamilla is ott lesz a fináléban és – a hazai közönség támogatása mellett – remélhetően a dobogós helyezésekért lesznek harcban - tudósdított a pentathlon.hu