Mihalec Gábor pár- és családterapeuta előadásával kezdődött az EFI új sorozata

Dr. Mihalec Gábor pár- és családterapeuta tartott csütörtökön online előadást az Egészségfejlesztési Iroda szervezésében Szeretlek, de már nem vagyok szerelmes beléd! címmel. A program a válaszúthoz érkezett kapcsolatokról szólt: a limerencia/eufórikus rajongás, a kötődéselmélet és a felelősségvállalás fogalmakat körüljárva fogalmazta meg, hogyan dönthetünk, viselkedhetünk úgy, hogy egy kapcsolatot megőrizzünk. 
2020.10.22. 19:21 |
Mihalec Gábor pár- és családterapeuta előadásával kezdődött az EFI új sorozata

Új online sorozatot indított el az Egészségfejlesztési Iroda a családdal, gyermekvállalással, szülői szereppel kapcsolatban, amelynek első rendezvényét ma követhették az érdeklődők.

Szeretlek, de már nem vagyok szerelmes beléd! – ezt a címet adta Mihalec Gábor pár- és családterapeuta annak az előadásnak, amely a válaszúthoz elérkezett párkapcsolatokról szólt. A címnek választott kimondás akkor következik be, amikor eltűnt a szenvedély, eltűnt a szerelem, néhányan a pénz miatt, megcsalás vagy a gyereknevelés kihívásai, illetve az állandó veszekedések miatt fogalmazzák meg – ezért jelentkeznek legtöbben párterápiára. Ezek a problémák próbára teszik a párok elköteleződését, kitartását, illetve a rugalmasságra való képességet is – amik arról döntenek, hogy az Y-elágazásban merre visz tovább két ember útja.

Az előadó kitért arra, hogy a kapcsolatból való kilépés döntésével nemcsak a gyermekek, hanem saját magunk számára is mintát adunk, így ezt a megoldást később is hajlamosak leszünk alkalmazni. A szakember a változtatás képességét hangsúlyozta, ami három fogalom köré épül: limerencia, kötődéselmélet és felelősségvállalás. Ennek a kifejtésével foglalkozott az előadás – hogyan működik és múlik el az a varázslat, amit a szerelem érzelmi lángolása ad, hogyan működik a biztonságot jelentő mély kötődés két ember között, amikor merünk kérni a másiktól, és mit jelent a kapcsolatért vállalt felelős magatartás egy döntéshelyzetben.

A következő előadó Boldizsár Ildikó meseterapeuta, mesekutató lesz; a programról az Egészségfejlesztési Iroda közösségi oldalán lehet majd tájékozódni.

Fehérvári színes

  1. Gitárok szemnek és léleknek

    Ha valaki nem ért a gitárokhoz, de értékeli a szépet, annak mindenképpen érdemes egyszer egy Soma-féle gitárt a kezébe fogni. Annak pedig, aki ráadásul még ért is ezekhez a gyönyörű hangszerekhez, nem csak ajánlott, hanem egyenesen kötelező is Somogyi József remekműveivel megismerkedni. Ő készítette el a Fezen-gitárt is, amelyre egy fogyatékossággal élő fiatalokat segítő felajánlás keretében december 7-ig lehet licitálni.

    2025.12.05.
  2. Rendhagyó irodalmi est a Nex Stop-ban

    A Líra könyvesbolt rendhagyó irodalmi estre várja az érdeklődőket December 7-én és 14-én 16 órától a Next Stop üzletközpontban. Ha úgy érzi, hogy örömmel megosztaná a legkedvesebb versét, ami Adventtel, Karácsonnyal, Krisztus születésével kapcsolatos, felolvashatja azokat.

    2025.12.05.
  3. Mikulás táncház

    December 6-án, szombaton 17 órától kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, mikulásváróval, tánctanítással és táncos mulatsággal várja a kicsiket és nagyokat a Malom utcai Táncház.

    2025.12.05.
  4. Családi programok a természetben

    Irány a hétvégén Fehérvárcsurgó azoknak a családoknak, akik szeretik aktív pihenéssel, a friss levegőn tölteni a szabadidejüket. December 6-án, szombaton rendezik a X. Gaja-völgyi Mikulás túrát, míg a Károlyi Kastély parkjában izgalmas séta indul, melyen a Mikulást is megkereshetik a gyerekek. Mindkét program a kastély felújított lovardaépületétől indul.

    2025.12.05.