-
Itt a Fehérvár Enthroners menetrendje
A 2026-os amerikaifutball-idényt az osztrák első ligában játszó csapat közösségi oldalán közzétette a bajnoki sorsolást. A Koronázók március 28-án Salzburgban indítják a szezont, az első hazai találkozóra pedig április 18-án kerül sor a First Fielden. Az Enthroners szeretettel várja a drukkereket a mérkőzéseire!
2026.03.16. -
Bajnoki címekkel zárták a szezont
Az U15 és U16 Összetett Fedett Pályás OB-n, mind a lányok, mind a fiúk csapatversenyében aranyérmet szereztek a fehérvári sportolók. Egyéniben Grosz Zsombor és Miklós Eszter is dobogóra állhatott.
2026.03.16. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Miénk a tér, miénk a sakktábla - Szabó Krisztián szimultánja
Csütörtökön valóban miénk volt a tér, és végre megtelt élettel a megújult Fő utca. A szervezők egész nap változatos programokat biztosítottak a Belvárosba látogatóknak, ezek között is üde színfolt volt Szabó Krisztián sakknagymester szimultán játszmája, ahol a jelentkezők negyven táblán mérhették össze tudásukat a kiváló sakkozóval. Krisztián megmérettetései viszont itt még nem értek véget, később bekötött szemmel mérkőzött meg a fehérvári kosárlabda legendás alakjával, Dávid Kornéllal.
2013.08.16. 09:38 |
Csütörtökön valóban miénk volt a tér, és végre megtelt élettel a megújult Fő utca. A szervezők egész nap változatos programokat biztosítottak a Belvárosba látogatóknak, ezek között is üde színfolt volt Szabó Krisztián sakknagymester szimultán játszmája, ahol a jelentkezők negyven táblán mérhették össze tudásukat a kiváló sakkozóval. Krisztián megmérettetései viszont itt még nem értek véget, később bekötött szemmel mérkőzött meg a fehérvári kosárlabda legendás alakjával, Dávid Kornéllal.
Sokszínű mezőny gyűlt össze a szimultán mérkőzésre, a lelkes fiatalságtól kezdve, az egészen idős korosztályig mindenki szerette volna kipróbálni magát a huszonnégy esztendős fehérvári sakknagymester ellen. Szabó Krisztiánnak a párhuzamos mérkőzések nem jelentettek teljesen ismeretlen terepet, de néhány kihívónak így is sikerült túljárnia az eszén.
„Volt már hasonló játszmám, habár nem mostanában. Kilenc éves lehettem, amikor a plázában körülbelül harminc ellenféllel játszottam egy időben. Most is volt néhány igazán ravasz játékos, akik közül négyen le is győztek. Fizikailag azért kicsit fárasztó volt már a végén, egyik asztaltól a másikig járkálni, de nagyon tetszett a program, remélem a többiek is élvezték.”A másfél órás mérkőzéssorozat után következett a „főmeccs”, ahol Szabó Krisztián vakon játszott Dávid Kornéllal, az Alba Fehérvár elnökével. „Az igazat megvallva tíz éves lehettem, amikor utoljára sakkoztam. Sajnos nem nagyon volt időm készülni mára se, de bízom az értő közönség segítségében, talán velük együtt sikerül kitalálni egy nyerő taktikát. Élmény lesz egy ilyen nagy tudású sakkozóval játszani”- mondta mosolyogva az NBA-t is megjárt egykori kosárlabdázó. Nem is kellett csalódnia, jobbról-balról érkeztek a jó tanácsok. Bő egy órán át izzasztották egymást a felek, de végül a Krisztián szemét takaró kendő sem tudta felborítani a papírformát, és a fiatal sakknagymester adta a mattot.
„Ez nekem is egy teljesen új terep volt, sosem játszottam még így. Gyakorlatilag a fejemben lévő sakktáblán kellett megtennem és megjegyeznem a lépéseket. Köszönöm Kornélnak, hogy a kosárcsapat melletti rengeteg elfoglaltsága mellett, tudott időt szakítani erre a játszmára, ráadásul ahhoz képest, hogy nem sakkozik rendszeresen, kifejezetten ügyes volt. Én bármikor nyitott vagyok a visszavágóra kosárlabdában, persze akkor neki kell majd bekötött szemmel játszania”- viccelődött Krisztián a mérkőzés után.