Microsoft direkt partner lett az Albacomp - kkv-k között a legjobb értékesítő

 A magyarországi informatikai piac egyik legnagyobb múltra visszatekintő vállalata, az Albacomp Rt. a Microsoft Direkt OEM Partnere lett. A megállapodás értelmében a vállalat a Microsoft operációs rendszereket ezentúl kedvezőbb áron tudja kínálni saját Activa számítógépeivel együtt. Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója múlt heti magyarországi látogatásán díjat adott át az Albacompnak, ugyanis a 2004-es pénzügyi évben a kis- és középvállalati szektorban a székesfehérvári cég értékesítette a legtöbb szoftvert.

2004.10.21. 06:49 |

 A magyarországi informatikai piac egyik legnagyobb múltra visszatekintő vállalata, az Albacomp Rt. a Microsoft Direkt OEM Partnere lett.

 A megállapodás értelmében a vállalat a Microsoft operációs rendszereket ezentúl kedvezőbb áron tudja kínálni saját Activa számítógépeivel együtt. Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója múlt heti magyarországi látogatásán díjat adott át az Albacompnak, ugyanis a 2004-es pénzügyi évben a kis- és középvállalati szektorban a székesfehérvári cég értékesítette a legtöbb szoftvert.

"Az Albacomp 1992 óta dolgozik együtt a Microsofttal. Ennek a hosszútávú kapcsolatnak a gyümölcse az, hogy 2002 óta vagyunk a Microsoft Gold Certified Partnere, és hogy az elmúlt esztendőben Magyarországon az Albacomp értékesítette a legtöbb Microsoft licence-et a kis- és középvállalati körben. Folyamatosan arra törekszünk, hogy tovább bővítsük együttműködésünket, és örülünk, hogy a Microsoft is értékeli azt a kemény munkát, amit az Albacompban végzünk." - mondta Deme Csaba, az Albacomp Rt. értékesítési és marketing vezérigazgató-helyettese.

"A partneri minősítések elősegítik a cégek közötti kapcsolatok elmélyülését, és garanciát jelentenek a partnervállalatok szolgáltatási színvonalára. Az Albacomp szakembereinek kiemelkedő szaktudása és a Microsoft szigorú feltételrendszere fedik egymást, így kapcsolatunk mindkét fél számára gyümölcsöző." - mondta el Székely Tamás, a Microsoft Magyarország marketing igazgatója. 

Gazdaság

  1. A fehérvári Ikarus szállítja Szkopje új elektromos buszflottáját

    Az Ikarus sikeresen lezárta történetének legnagyobb elektromos buszbeszerzését. A közbeszerzési eljárás lezárultát és a szerződés jogilag kötelező érvényűvé válását követően 150 elektromos buszt és 75 töltőállomást szállítanak Észak-Macedónia fővárosába és az ország számos városába.

    2026.08.12.
  2. Megérkeztek a midibuszok

    Szerdán megérkeztek Magyarországra a Goldi Mobility Kft. által Székesfehérvár részére szállítandó Zonson GTZ6859BEVBF elektromos midibuszok - írja a Magyarbusz Info. A 8,5 méter hosszú járműveket nettó 126,23 millió forintos darabonkénti vételáron szerzi be Székesfehérvár.

    2026.08.06.
  3. Befizette Székesfehérvár a szolidaritási hozzájárulás aktuális részletét

    Átutalta a szolidaritási hozzájárulás idei harmadik részét Székesfehérvár. Amint a polgármester Facebook bejegyzésből kiderül, idén még 3,6 milliárd forintot kell befizetnie a városnak.

    2026.07.23.
  4. Megnyitott a Little BEAT étterem a Városház téren

    Little BEAT néven csütörtökön megnyitott a Városház téren Székesfehérvár legújabb étterme. Az egykori Bierbauer-ház helyén 2010 óta a Pátria étterem működött egészen tavaly év végéig, amikor a lejáró bérleti szerződés miatt kötelezően pályáztatni kellett a helyiséget. A pályázatot a Fehérvár Gast Kft. nyerte, mely többek között a Beat éttermet is évek óta nagy sikerrel üzemelteti a városban.

    2026.07.23.