„Mi ezen a téren most itthon vagyunk” - a Wellhello zenélt a Városi Banketten

 Idén a Városi Banketten köszöntek el egymástól és Székesfehérvártól a már végzett középiskolások. A polgármester megköszönte a fiataloknak, amit diákéveik alatt a városnak adtak, és az álmaik megvalósítására biztatta őket. Ferenczy-Nagy Boglárka búcsúzó beszédében az otthon-érzésről szólt, ami minden itt tanulónak a várost is jelenti, és amit együtt megélni az igazi. 
2019.06.30. 23:22 |
„Mi ezen a téren most itthon vagyunk” -  a Wellhello zenélt a Városi Banketten

Az emlékszalagok feltűzését követően a Wellhello adott koncertet a Városház téri színpadon.

A végzett középiskolásokat köszöntő Városi Bankett Pixa fellépésével indult a Városház téri színpadon. A rendezvénnyel a város a továbbtanuláshoz, a munkavállaláshoz, a szakmai megmérettetésekhez kívánt sikert és szerencsét a fiataloknak.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester felidézte, hogy a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt városi ballagás után sok üzenetet kapott a diákoktól, akik sajnálták: idén nem kerülhetett sor a hagyományos nagy találkozásra, elköszönésre – ezért döntöttek a bankett megszervezése mellett. „Szeretném nektek megköszönni, hogy a középiskolás évek alatt sokat adtatok ennek a városnak: több mint 1700 végzős diákról beszélhetünk. Láttam egy filmet, amiben éppen egy érettségizett diáknak adott át bizonyítványt az iskola igazgatója, ezekkel a szavakkal: „Minden lehetséges.” – ezzel az üzenettel zárta gondolatait a polgármester, és az álmok megélésére, megvalósítására biztatta a fiatalokat.

A rendezvényen Ferenczy-Nagy Boglárka, a Vasvári Pál Gimnázium végzett tanulója osztotta meg gondolatait. Bogi számot vetett, és a városban megélt tapasztalataiból összeállította a Székesfehérvári Emlék Leltárat, köztük az első négy boldog gyermekévvel, a hat izgalmas, változásokkal teli évvel két különböző gimnáziumban, a négy Fejér megyei Diáknapokkal, a sok baráttal, az emlékezetes estékkel. „Mi ezen a téren most itthon vagyunk. Mind másképp érkeztünk, hiszen van, aki ide született, van, aki időközben toppant be, van, aki csak vendégként jött, és van, aki csak átutazni készült, de kicsit mindannyian hazaértünk. És ez az otthon-érzés így, együtt az igazi. Az érettségi kihívását mindannyian teljesítettük, és ez már legyőzött akadályként, bíztatóan figyel a háttérből. Felírhatjuk a leltárba. Azonban van ott még jó pár üres oldal, amit az elkövetkezendő évek fognak megtölteni. Az élet az oldalakat szavakkal tölti, a szavakat pedig mi töltjük tartalommal.” – a fáradtságos, erőre, bátorságra és kitartásra számot tartó nagy munka előtt pedig arra kérte a Városház téren összegyűlt fiatalokat, őrizzék ezt az együtt megélt pillanatot.

Az ünnepi perceket követően az iskolák képviselői feltűzték az emlékszalagokat a város zászlajára. A rendezvényen Zsigmond Lala a Mit ér egy hang? és az Ezt a földet választottam című dalokkal működött közre. A Városi Bankett a szórakozás és a zene jegyében folytatódott: a Wellhello adott koncertet a város főterén.

Fehérvári színes

  1. Szenior karácsony

    Székesfehérvár önkormányzata minden év decemberében színes, szórakoztató előadással ajándékozza meg az idősebb generáció képviselőit. 2025-ben Horváth Orsolya hegedűs előadóművész, valamint Nyári Károly, Nyári Alíz és Nyári Edit érkezik a szenior közönség elé december 10-én, szerdán 14 órakor az Alba Regia Sportcsarnokban.

    2025.12.04.
  2. Szeretet Karácsony 2025.

    Az elmúlt három évhez hasonlóan Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette karácsonyváró adománygyűjtő akcióját, amelyben nyolc szociális szervezet vesz részt az adventi időszakban. A Szeretet Karácsony keretében december 22-ig fogadják a tartós élelmiszereket az Alba Bástya Központban és a Városház téri Adventi Faházban.

    2025.12.04.
  3. Családi mesedélelőtt Sóstón

    Folytatódnak a családi mesedélelőttök a Sóstó Látogatóközpontban. December 6-án, szombaton 10.00 órakor a közeledő karácsony jegyében telik a mintegy kétórás program. A belépéshez regisztráció szükséges.

    2025.12.04.
  4. Karácsonyi csodák Székesfehérváron

    Az ünnepi fénybe öltözött székesfehérvári belvárost képeskönyvbe illő művészeti installációk és fényjátékok színesítik, minden a közös ünnepvárásra hívogat. Kézműves ajándékkészítő műhelyek, karácsonyváró családi programok, meghitt elcsendesülés jótékonysági vásárral és míves kézműves portékákkal, ünnepi koncertek, színházi és balettszínházi előadások.

    2025.12.04.