-
Tópartis Téli Tárlat
Újra bizonyították tehetségüket és kreativitásukat a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium művészeti tagozatos diákjai. Hétfőn délután az intézmény aulájában nyitották meg a Tópartis Téli Tárlatot, ahol több mint 600 válogatott alkotást láthat a közönség február 18-ig.
2026.02.02. -
Éneklő Ifjúság
A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége – KÓTA Ifjúsági Énekkari és Zenepedagógiai Szakbizottsággal együttműködve a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ meghirdeti az Éneklő Ifjúság hangverseny, melyre várják a vármegyei általános és középiskolákból, valamint egyetemekről jelentkező kórusokat, kamarakórusokat és énekegyütteseket. A csoportok számára a jelentkezés ingyenes!
2026.02.02. -
Az avar kori Mezőföld
Február 3-án, kedden 16:30 órától kezdődik Szücsi Frigyes „Az avar kori Mezőföld” című könyvének bemutatója a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban. A Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont kiadványaként megjelenő kötet Székesfehérvár tágabb környezetének, a mezőföldi középtájnak az avar kori (6–9. századi) múltját mutatja be, összefoglalva az elmúlt több mint 100 év kutatásainak az eredményeit.
2026.02.02. -
Felnőtt néptáncműhely indul
Újabb fejezettel folytatódik az Alba Regia Táncegyesület által felnőtteknek szervezett néptáncműhely-sorozat. Kezdők és újrakezdők is részt vehetnek az április végéig tartó kurzuson, ahol felcsíki táncokat lehet tanulni, heti egy alkalommal. Jelentkezni február 6-ig lehet.
2026.02.02.
Mesteremberek, Az örökség és egyebek az Igézőben – indul az új évad
Szeptember 2-án, pénteken 19.00 órakor a Mesteremberek című bemutatóval készülnek. Ezúttal korunk felborult szakmai értékrendszeréről és az emberek közötti kapcsolatokról mesélnek a Szabad Színház művészei.
Szeptember 6-án, kedden 19.00 órakor Schwechtje Mihály Az örökség című egyrészes drámája lesz műsoron. A székesfehérvári Örökség Csoport kifejezetten ennek a darabnak a színrevitelére alakult meg két éve. 2021 októberében mutatták be az előadást, amely elnyerte a tavaly novemberi Paál István Fesztivál fődíját. A történet egy hazalátogató orvosról szól, aki fokozatosan szembesül kevéssé erkölcsös dolgokkal.
Szeptember 9-én és szeptember 30-án, pénteki napokon 19.00 órakor a Szabad Színház előadásában láthatják a nézők a Pánik, avagy férfiak az idegösszeomlás szélén. A történet azt boncolgatja, hogy miként reagálnak az erős férfiak a hétköznapok kihívásaira.
Szeptember 11-én, vasárnap 11.00 órakor az Aranyszamár Színház és a Kabóca Bábszínház közös produkciója következik Volt egyszer egy… címmel. Máté Angi író különleges történetet mesél egy kislányról, aki elindult a világba. A programot 4 éves kortól ajánlják.