-
FIT Vitaverseny az MCC-ben
A székesfehérvári diákok mellett Veszprém, Szekszárd, Budapest, Kaposvár és Pécs városok összesen nyolc legkiválóbb csapata mérte össze vitakészségét és retorikai tudását a Mathias Corvinus Collegium székesfehérvári képzési központjában rendezett FIT Vitaversenyen.
2026.03.19. -
Ökotúrára csábítanak Sóstón
Különleges felfedező túrára hívják a természetbarátokat a víz világnapja alkalmából március 21-én, szombaton a Sóstón. Másnap pedig folytatódik a Vadvédelmi Központ legnépszerűbb programsorozata, a Vadvasárnap.
2026.03.19. -
Múhelyfoglalkozások a Rác utcában
Izgalmas műhelyfoglalkozásokat szerveznek az előttünk álló hétvégén a Rác utcai Kézművesek Házában. A zöldvessző műhelyben húsvéti használati és dekorációs tárgyak készülnek, emellett nyitva áll az ÖrökGyöngy műhely és csipkeverő műhely is.
2026.03.19. -
Nívódíjas MET Aréna
Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.
2026.03.18.
Tejeskanna, csuprok, köcsögök, lóca és faasztal - mesék éjszakája a Tulipános oviban
Tejeskanna, csuprok és köcsögök, lóca és faasztal – régi falusi udvarrá alakult szombaton a Tulipános ovi udvara. Este hat órától népmesékkel várták a gyerekeket és szüleiket a Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda tagintézményébe.
2021.06.29. 09:04 |
A Pompás Napok országos pedagógiai módszertani programhoz csatlakozva népmesékkel, játékokkal várták szombaton este az ovisokat és szüleiket a Tulipános óvoda udvarára.
A három kismalac, A só, A kő meg a kocsisok – a Huszár Erika óvónő, mesélő által választott mesék a szórakoztatás mellett a már-már elfeledett hagyományos népi kultúrát is közelebb viszik a mai óvodásokhoz. Ezt a népi kultúrát és a mesék még könnyebb átélését segítette a régi, népi tárgyakkal berendezett udvar is, amely a tervek szerint a jövőben is hagyományőrző udvarként fog funkcionálni.
A gyerekek kőkereső játékkal, a szülők pajzán mesével zárták a Tulipános óvoda mesés programját.
Fotó: Mácsár Lilla/Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda