-
Dísznövények és kertművészet
A Károlyi kastély parkjában június 5-e és 7-e között kerül sor az idei Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokra. Az érdeklődőket kiállítás, vásár, szakmai programok és koncertek várják egy inspiráló hétvégén, ahol a kertek világa, a természet szépsége és a kultúra találkozik.
2026.05.04. -
Egy élet szeretetben!
A napokban ünnepelte 95. születésnapját a Székesfehérváron élő Németh Mihályné. Városunk nevében Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte fel Mária nénit, és nyújtotta át számára Székesfehérvár ajándékait és a gratuláló miniszterelnöki emléklapot.
2026.05.04. -
Lomtalanítás a lakótelepeken
Május 16-án, szombaton megújult és a remények szerint kényelmesebb formában indul a társasházi lomtalanítás Székesfehérváron. A részleteket hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón ismertette Steigerwald Tibor, a Depónia Nonprofit Kft. ügyvezetője.
2026.05.04. -
Játékvarró műhely
Kedden ismét kinyit a Négykezes kedd – Játékvarró Műhelye. Az ügyeskezűek a Hetedhét Játékfesztivál „Hétbolha Játékcserebe” programjára készítenek színes, puha játékokat május 5-én, kedden 12 és 16 óra között.
2026.05.04.
Mert a legszebb kertek is a talajon nőnek - podcast a komposztálásról
12 ezer köbméter, családi házból elszállított zöldhulladékból lesz szemét évente Székesfehérváron. Pedig ennek a kertekben történő felhasználásával nem szakadna meg a biológiai körforgás, és pótolhatnánk a humuszt a talajban, összesen 14 ezer fehérvári kertben. Hallgassa meg a legújabb ÖKK podcastot!
2020.10.28. 15:41 |
Mert A legszebb kertek is a talajon nőnek! A Gaja Környezetvédő Egyesület iskolásokat és szülőket megszólító kampányt indított az otthoni komposztálás népszerűsítésére.
Bogaras bácsi, azaz Sasvári Zoltán és Borbíró Katalin Gerzson, a tavaszi álganéjtúró történetével, a mese nyelvén vezették be a Munkácsy Mihály Általános Iskola kisdiákjait a talajvédelem témájába. Az iskola komposztálója mellett a zöldhulladék hasznosításáról és a programról pedig Varga Gábor, az egyesület elnöke és Vajgerné Böhm Erika egyesületi titkár beszéltek.