-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Mérföldkőhöz érkezett a hulladékgazdálkodás – új módszerrel védik a környezetet
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium fővédnökségével szervez kétnapos konferenciát a székesfehérvári Városházán a Magyar Minőségi Komposzt Társaság. A város támogatásával megrendezett konferencián június 2-án és 3-án tanácskoznak a szakemberek a különböző jogalkotási és gyakorlati szempontokról. A konferencián szó lesz szelektív hulladékgyűjtésről, a gyűjtő telepek gépészetéről és komplex hulladékgazdálkodásról is. A házigazda városi önkormányzat részéről dr. Banizs Károly, a Környezetvédelmi Bizottság elnöke kiemelte, új módszert jelent a mechanikai-biológiai hulladékkezelés elterjesztése.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium fővédnökségével szervez kétnapos konferenciát a székesfehérvári Városházán a Magyar Minőségi Komposzt Társaság. A város támogatásával megrendezett konferencián június 2-án és 3-án tanácskoznak a szakemberek a különböző jogalkotási és gyakorlati szempontokról. A konferencián szó lesz szelektív hulladékgyűjtésről, a gyűjtő telepek gépészetéről és komplex hulladékgazdálkodásról is. A házigazda városi önkormányzat részéről dr. Banizs Károly, a Környezetvédelmi Bizottság elnöke kiemelte, új módszert jelent a mechanikai-biológiai hulladékkezelés elterjesztése.
A megnyitón elhangzott, az EU hulladékgazdálkodása mérföldkőhöz érkezett: nem lehet továbbra is kezeletlenül a földbe helyezni a maradék-hulladékot, amely nagy mennyiségű káros anyagot tartalmaz, bomlása szennyeződést okozhat. Dr. Banizs Károly kiemelte, Székesfehérvár előre tart a hulladékkezelésben, ugyanakkor sok még a feladat, többek között a gyűjtőszigetek számát kell megduplázni.
Depónia Kft. részéről Ferencz Károly elmondta, a szelektivitás jó tendencia, jelenleg 58 hulladékgyűjtő sziget szolgálja ki a várost. Évente 1500-2000 tonna papír, 800-900 tonna műanyag és üveg gyűlik össze. A maradék-hulladék kezelésére 3 éve szakmai program indult, a megmaradt szerves anyagot elektromos áramtermelésre használják. Jelenleg olyan pályázat elbírálása is folyamatban van, amelynek segítségével előkezelő telepek valósulhatnak meg a pályázati pénzekből.
A megnyitón dr. Szelier András alpolgármester a város nevében köszöntötte a résztvevőket, akik között Németországból és Erdélyből érkezett szakemberek is vannak. A konferencia megnyitóján elhangzott: 2007-től új lehetőségek nyílnak, a Kohéziós Alapból támogatja az EU a szervezett-komplex hulladékgyűjtés megvalósulását Magyarországon.