-
MI képzés a Kyndryllel
100 ezer dolláros támogatást kapott a Fehérváron is szolgáltató központot fenntartó Kyndryl alapítványától a United Way Magyarország. Az összegből hátrányos helyzetű, látássérült fiatalok képzését, felkészítését is segítheti a szervezet.
2026.06.30. -
Digitalizáció az iskolákban
Június elején intézményvezetői fórumot tartottak az okostanterem programhoz kapcsolódóan „Merre tovább PeDig program?” címmel Székesfehérváron. A partneriskolák vezetői és az Alba Innovár szakemberei a program jövőjéről és a legfontosabb fejlesztési irányokról egyeztettek. Létrehozzák a Digitális Pedagógiai Munkaközösségeket, valamint valódi közösségi szakmai platformmá formálják a Digitális Tudástárat, továbbá új ösztönzőrendszert is kialakítanak.
2026.06.30. -
Példás életút
Szakmai sikerekben bővelkedő és családi életében is példás évtizedeket tudhat maga mögött dr. Németh Gyula, aki június 25-én ünnepelte a 90. születésnapját. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar jogelőd intézményének korábbi oktatóját és igazgatóját Patik Ferenc önkormányzati képviselő köszöntötte fel városunk közössége nevében.
2026.06.29. -
Jótékonysági tanszergyűjtés
Idén nyáron is megszervezi közös tanszergyűjtő akcióját a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár és az Adypapír írószerbolt. Az akció június 29-én, hétfőn kezdődik és augusztus 15-ig tart, mindkét helyszínen szeretettel fogadják az új vagy a használt, de jó állapotú tanszereket, eszközöket.
2026.06.29.
Mentorokkal készülnek az elődöntőre a Fehérvár Táncosa versenyzői
Elkezdődött a felkészülés a Fehérvár Táncosa elődöntőjére. A csapatok, a párosok és a szólótáncosok háromnapos táborban vesznek részt, ahol a felkészülésüket mentorok segítik.
Táborban készülnek a versenyzők a Fehérvár Táncosa elődöntőjére, amelyre november 11-én kerül majd sor a Táncházban. A szólótáncosok formába hozását Szóka Roland – a Kecskeméti City Balett táncosa – vezényli a Felsővárosi Közösségi Házban.
A versenyzők közül itt gyakorol Kis Eszter Anita, Tokodi Blanka, Tátrai Réka, Fűri Bettina, Kolter Vivien és Kindl Gábor is.
A próbára ellátogatott Mészáros Attila alpolgármester, aki elmondta, hogy az elmúlt években sok tekintetben bizonyíthatták a tehetségüket a fehérvári fiatalok, akár a Versünnepre, a Fehérvár Hangjára, vagy az Arany Dobverő díjra gondolunk.
"Szerettük volna, ha táncban is megmutathatják magukat a fiatalok, hiszen sok intézményi, iskolai, vagy azon kívüli táncegyesület működik a városban."
- mondta el Mészáros Attila, aki hozzátette, hogy egyedi dolgot találtak ki a felvezetésére, hiszen videót kellett készítenie a jelentkezőknek, abból választotta ki a zsűri azokat a fiatalokat, akik az elődöntőben megmutathatják magukat.
A felkészítő táborról elmondta, hogy már ebben a szakaszban szerettek volna segíteni azzal, hogy felkértek három kiváló szakembert, akik ezen a héten három nap folyamán segítik, mentorálják a fiatalokat. A döntőre december 9-én kerül majd sor a Vörösmarty Színházban.