Óriási egységet mutatott a csapat - Enthroners győzelem a hétvégén az AFL div 2-ben is

Felforgatott kezdőcsapattal lépett pályára az Enthroners, a hiányzók miatt Tóth Levente futó, Lekrinszki Márk pedig védőfal létére az offense falban kezdte a mérkőzést. Ennek ellenére rögtön az első drive első playe TD vel zárult: Erős Márk több mint 60 yardos irányítófutásával azonnal a Koronázóknál volt az előny.
2021.09.05. 22:07 |

Ezt követően sajnos Erős mégsérült, és a 19 éves Kunkli László vette át az offense irányítását. Nem is akárhogyan, remek passzából Szakácsi Ákos kapott el TD -t. Az ezt követő 2 pontos kísérletet Kunkli maga abszolvalta: 14-0. A második negyedben Kunkli megszerezte az első TD-jét az Enthronersben, és 20-0-s előnnyel vonultak pihenőre a csapatok

A második félidőben aztán Kunkli újabb remek passzt osztott ki ezúttal Bakonyvárinak, Novakov kétpontosával 28-0 lett az állás. A védelem különösen Kranjec Martin és Kovács Barna ihletett állapotban játszott, az egész mérkőzésen 3 first downt engedélyeztek az ellenfélnek. A hátralevő időben egy egy-egy TD-t Novakovtól és Kunklitól is visszafújtak a játékvezetők, a lényegen azonban nem változtatott, magabiztosan nyert az Enthroners!

Nehéz helyzetben mutatott óriási egységet a csapat, amely mindössze 23 játékossal oldotta meg a kötelezőt, és egy kiváló irányító-teljesítményt láthattunk Kunkli László bemutatkozó mérkőzésén.