Megvan a második Volán-győzelem!

Megvan a második! Az Erste bank Eishockey Liga 20. fordulójában az Alba Volán SC megszerezte második osztrák ligában aratott győzelmét. A fehérvári jégkorongozók a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában vendégszerepeltek, s nem voltak túl udvariasak, mert már a harmadik percben vezetést szereztek. A Volán első gólját a kék-fehérek legeredményesebb játékosa Palkovics Krisztián szerezte, de gólpasszt máris az új igazolás, a három A-csoportos VB-n két ezüstérmet és egy bronzmedált nyerő, háromszoros finn bajnok csatár, Toni Sihvonen jegyezhette, aki nem állt meg ennyinél, a debütáló-meccsén…
2007.11.14. 03:43 |

A 15. percben Dejan Kontrec révén még egyenlített az Olimpija kettős emberelőnyből, de a második harmad elején megint Sihvonen volt az előkészítő, az egyhónapos próbajátékon tevékenykedő kanadai védő Chris Allen juttatta ismét előnyhöz a Volánt. A 27.percben ugyanez volt a koreográfia, Sihvonen passzolt, Allen gólt szerzett, az emberfóros találat után pedig már 3-1-el ment a Volán. Alig telt el hét másodperc(!) és már megint alakítani kellett az eredményjelzőt: Gröschl asszisztját Kurt MacSweyn alakította értékes pontokká, a kanadai csatár góljával már 4-1 volt az állás. Az utolsó játékrészben leginkább a büntetőpadokon volt nagy a forgalom, de az eredmény már nem változott, az Alba Volán idegenben gyűjtötte be második győzelmét az osztrák bajnokságban. A hatpontos fehérvári együttes pénteken az Innsbruck, vasárnap a Klagenfurt csapatait fogadja.

OLIMPIJA LJUBLJANA-ALBA VOLÁN 1–4 (1–1, 0–3, 0-0)

Ljubljana, Hala Tivoli, 600 néző
 V: Altersberger, Wohlmuth, Zehenthater (mindhárom osztrák)

OLIMPIJA LJUBLJANA: Mohoric – Kuznik, Mitchell, Kontrec, Corupe, Music, Cvetek, Tavzelj, Intranuovo, Vnuk, Yarema, Pavlin, Groznik, Muric, Zupancic, Kralj, Ciglenecki, Slak, J. Avgustincic, M. Hocevar, Westlund (kapus)

ALBA VOLÁN: Budai – Tokaji, Horváth, Benk, Ocskay, Palkovics, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, Stastny, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, MacSweyn, Kovács Cs., Svasznek, Fdoor, Majoross, Sofron Edző: Jan Jasko

GÓLOK: 2:56: Palkovics (Sihvonen, Galvins, 0–1). 14:18: Kontrec (Vnuk, Yarema – kettős emberelőny, 1–1). 21:07: Allen (Sihvonen, Stastny, 1–2). 26:29: Allen (Sihvonen – emberelőny, 1–3). 26:36 MacSweyn (Gröschl, 1–4)
 Kiállítások: 16 perc+10 perc fegyelmi (Cvetek), ill. 26 perc+10 perc fegyelmi (Allen)