Megváltozott munkaképességű embereknek ad munkahelyet az új székesfehérvári üzem

A KÉZMŰ-, ERFO-, FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft. új üzeme már most 75 székesfehérvári és térségbeli megváltozott munkaképességű munkavállalónak ad munkát és kiszámítható jövedelmet. A papírtermékek gyártásával és megmunkálásával foglalkozó üzemben tavaszra akár összesen 120 főre is nőhet a foglalkoztatottak száma a Zombori úton.
2022.01.12. 14:20 |
Megváltozott munkaképességű embereknek ad munkahelyet az új székesfehérvári üzem

A munka már javában folyt a Zombori úti üzemben, amikor Csizi Péter, a KÉZMŰ-, ERFO-, FŐKEFE cégeket összefogó cégcsoport ügyvezetője bemutatta a munkaterületet a jelenlévőknek.

Mint elmondta, a cégcsoportnak a székesfehérvári a 204. üzeme, és országos szinten több mint 10.000 munkavállaló foglalkoztatásával piacvezetőnek számítanak Magyarországon a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásában. Beszámolója szerint a telephely ötlete Vargha Tamás országgyűlési képviselő felvetésének köszönhetően jöhetett létre.

Az újonnan átadott üzemben jelenleg is várják a megváltozott munkaképességű dolgozók jelentkezését. A lehetőségekről bővebben a cégcsoport honlapján tájékozódhatnak.

Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, aki a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára is, megkeresett, hogyan tudna nekünk segíteni, hogyan tudná azokkal a nemzetközi cégekkel, akikkel ő kapcsolatban van, a mi érdekünkben is felvenni a partnerséget. Cserébe mindössze annyit kért, hogy vizsgáljuk meg egy székesfehérvári üzem lehetőségét. Már az első álláshirdetésre is több mint 50 jelentkezőnk volt, tavaszra pedig 120 fővel elérhetjük az üzem maximális kapacitását is.” – összegezte az üzem létrejöttének történetét Csizi Péter ügyvezető.

Vargha Tamás országgyűlési képviselő beszédében a foglalkoztatásban tett lépések fontosságát emelte ki. Mint mondta, nagyon fontosak azok a lépések, melyekkel – egyelőre – 75 székesfehérvári és térségbeli megváltozott munkaképességű ember kaphatott biztos, jövőképet jelentő munkahelyet.

Törő Gábor országgyűlési képviselő örömét fejezte ki az üzem megnyitásával kapcsolatban. Emlékeztetett, hogy Székesfehérvár a Közép-Dunántúl legerősebb városa, ugyanakkor az üzem nem csak a helyieknek, de a térségbeli munkavállalóknak is megélhetést nyújt.

Amikor az üzem létrehozása felmerült, az ügyvezető első útja dr. Cser-Palkovics András polgármesterhez vezetett, aki azonnal felkarolta az ügyet: segítette a tárgyalásokat, valamint 3 millió forinttal az Önkormányzat is beszállt az üzem létrehozásának költségeibe.

„Ez az üzemátadás hatványozottan érte el és mozgatta meg az emberek szívét és lelkét. Itt a munkahely sokkal többet jelent, mint egy más típusú beruházás vonatkozásában: rendszert, jövőképet, egzisztenciát, stabilitást, hasznosságérzetet. Természetes, hogy a város beállt a kezdeményezés mellé. Ha van lehetőség és fontos cél, ez mindenképpen az. Természetes volt, hogy a város beállt a kezdeményezés mellé.” – fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.

Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára kiemelte, hogy a cégcsoport bizonyos papíráru-munkákban nem csak itthon, de Európában is piacvezető, tevékenységükkel pedig több szempontból is értékteremtő munkát végeznek: „Az új üzem értéket teremt a gazdaságnak, valamint értéket teremt az a 75 ember is, aki itt dolgozik. Sokan vannak, akik előtte rendszeres jövedelemmel nem rendelkeztek, ez a munkahely pedig létbiztonságot és stabilitást jelent az itt dolgozóknak. Ezeknek az embereknek bár megváltozott, de nem szűnt meg a munkavégző képessége, ezt a képességet pedig értékteremtő munkafolyamatban kamatoztassa.”

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.