Megvalósította elképzeléseit, és legyőzte a Gentet a Vidi!

A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének ún. play-off körébe jutásért találkozott a Sóstói Stadionban a Videoton és a belga bajnokságban tavasszal negyedik helyen végzett KAA Gent. Ahogy sejthető volt, kőkemény ellenfelet kapott a Vidi. Szervezetten védekezett, de a gólszerzésről sem tett le a Sousa-csapat, az eredmény pedig az utóbbi évek egyik legfontosabb győzelme, 1-0 a Gent ellen.
2012.08.02. 20:19 |
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének ún. play-off körébe jutásért találkozott a Sóstói Stadionban a Videoton és a belga bajnokságban tavasszal negyedik helyen végzett KAA Gent. Ahogy sejthető volt, kőkemény ellenfelet kapott a Vidi. Szervezetten védekezett, de a gólszerzésről sem tett le a Sousa-csapat, az eredmény pedig az utóbbi évek egyik legfontosabb győzelme, 1-0 a Gent ellen.
 Igaza volt a Gent edzőjének, amikor csapata támadó szándékáról beszélt: több időt töltött a belga együttes a Vidi térfelén a meccs elején, mint a sajátján. A hétvégi belga rajton két gólt szerző Arbeitman fejelt fölé, válaszul a meglóduló Stopira erős lökete kerülte el a Gent kapuját. Visszazárt a Vidi és próbált gyorsan kontrázni: a 14. percben Gyurcsó mehetett is nagy lendülettel, kissé elhamarkodottan lőtte el a labdát éles szögből. Egyértelmű volt, hogy Paulo Sousa a biztonságra fektette a hangsúlyt, hogy az első meccsen ne kerüljön hátrányba a csapata, a másik kapunál pedig lehetőleg éljen a kevés eséllyel. Nem is volt gond a védekezős résszel, egészen az első félidő hosszabbításáig, amikor Messoudi beadását Van der Bruggen közelről a lécre lőtte. Megúsztuk...
A második félidő elején pedig a Gent úszta meg Filipe Oliveira lövését, ami kevéssle kerülte el a jobb felsőt. Bátrabb lett a Vidi, Nikolics elől kivetődve tisztázott Padt, Sándor pedig balról befelé húzva lőtt - megint a kapus védett. A 65. percben Van der Bruggen fűzte fel a védelmet, Arbeitmann tisztán lőhetett, de akadt önfeláldozóan blokkoló védő. A vendégek bal oldala igen veszélyes volt, de a belőtt labdáknál odafigyeltek Bozsovicsék. Elöl pedig csak eljött a nagy pillanat: a 78. percben Oliveira, Kovács, Nikolics labdajáratás után a házi gólkirály lövése egy védőn felpattanva hullott Padt kapujába! Tökéletesen sikerült tehát végrehajtani az eltervezett taktikát, remek győzelmet aratott, és a visszavágó előtt reménykedhet a Vidi - folytatás egy hét múlva Gentben.